logo

BTK Kurulu II. Başkanlığı’na Ömer Fatih Sayan Seçildi

mh_btk_omer_fatih_sayan

Dr. Ömer Fatih Sayan

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK)’nun 27 Mayıs 2015 tarihinde yapılan toplantısında boş bulunan Kurul II. Başkanlığı görevine Kurul Üyesi Dr. Ömer Fatih Sayan oybirliği ile seçildi.

BTK’dan konuyla ilgili yapılan açıklamasında “Kurulun boş bulunan Kurul II. Başkanlığı görevine Kurul Üyesi Dr. Ömer Fatih Sayan’ın seçilmesine oy birliği ile karar verildi. 1977 İstanbul doğumlu olan Sayan ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi. Yüksek Lisansını burslu olarak Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği’nde İnsan Makine Haberleşmesi alanında yapan Sayan, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği’nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda yaptı. İngiltere Oxford Üniversite’sinde ise ‘Diplomasi’ eğitimi aldı. Üniversite eğitiminin ardından 1995 yılında iş yaşamına başlayan Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ardından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık’ta Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulunan Sayan, Ocak 2014’te ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Sayan, evli ve 2 çocuk babası” denildi.

Etiketler: »
Share
2687 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?