logo

Zoom Nasıl Kurulur?


Aykut Altındağ
aykut@maxihaber.net

Korona Virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde dostlarımızla görüşmelerimizi ve işyerinden arkadaşlarımızla toplantıları video konferans uygulamaları kullanarak yapıyoruz. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Zoom uygulaması ve herkes birbirine şu soruyu soruyor: Zoom Nasıl Kurulur? Fakat son günlerde güvenlik açıklarıyla ilgili olarak çok fazla gündeme gelen uygulamaya nihayet 1 Mayıs itibari ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni güncelleme eklendi ve yeni sürüme geçildi. Zoom, böylece 256-bit GCM şifreleme desteği özelliğiyle görüşme verileri üzerindeki ciddi bir koruma sağladı.

Zoom Nasıl Kurulur?

Zoom programını ister bilgisayarda ister de Android ve IOS mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için Zoom:

https://zoom.us/download

Android için Zoom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

iOS için Zoom:

https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Yukarıdaki bağlantılardan Zoom programını indirip kurduktan sonra Zoom’un katılımcı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Zoom’a kayıt olarak kendi kullanıcı hesabınızı oluşturabilir, bilgilerinizi düzenleyebilir ve Zoom’da konferans düzenleyebilirsiniz.

Zoom’a Nasıl Kayıt Olunur?

Zoom Sign in (Kayıt Ol) bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada ay – gün – yıl şeklinde doğum tarihinizi girmeniz istenecek.

Gelen e-Posta İle Aktivasyonu Tamamlayın

Daha sonra açılan sayfada e-posta adresiniz, adınız ve soyadınız istenecek. Bunları yazdıktan ve “I agree to the Terms of Service” bölümünü işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçtiğimizde vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir aktivasyon e-postası gelecektir. Gelen e-postadaki Activate Account” butonuna tıklayarak ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Activate Account bölümüne tıklandığında ise artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. Buraya isim (First Name), soyisim (Last Name), şifre (Password) ve yeniden şifrenizi (Confirm Password) yazdıktan sonra Continue (Devam Et) tuşuna basın. Burası çok önemli. Belirleyeceğiniz şifre en az 8 karakter olmalı ve en az 1 adet harf, 1 adet rakam ve büyük/küçük harf içermelidir.

Start your test meeting” başlıklı sayfasına ulaşıldığında artık Zoom’a kayıt olmuşsunuz demektir. Burada “Start Meeting Now” tuşuna basarak bir video konferans başlatabilirsiniz. Ayrıca “Go to My Account” tuşuna basarak hesap bilgilerinize ulaşabilir ve burada değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz.

Zoom uygulamasını Zoom 5.0’a güncellemek için 26 Nisan 2020 tarihinden itibaren zoom.com/download adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: » »
Share
26969 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Güvenli Online Alışveriş Tüyoları

  01 Aralık 2020 Köşe Yazıları

  Online alışveriş pandemi ile birlikte günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Ağırlıklı olarak evlerde kaldığımız bu günlerde alışveriş ihtiyaçlarının çok büyük bir bölümü dünyada ve Türkiye’de online olarak yapılıyor. E-Ticaretteki bu büyük işlem hacmi siber suçluların iştahını kabartıyor ve kurbanlarının karşısına sürekli farklı dolandırıcılık yöntemleriyle çıkıyorlar. Eğer bilinçli bir kullanıcıysanız dolandırıcıların ağına düşmeden güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Fakat belirli güvenlik kurallarına uymazsanız bir anlık dikkatsizliğini...
 • Tükenmişlik Sendromu Yaşıyor Olabilir misiniz?

  01 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  Kendinizi sürekli yorgun hissediyor, enerjinizin hızla tükendiğini ve tükenen enerjinizi aynı hızla yenileyemediğinizi düşünüyor musunuz? Aralıksız ve çok mu yoğun çalışıyorsunuz? Sürekli ve nedensiz kendinizi huzursuz hissediyor musunuz? Durduk yerde canınız birşey yapmak istemiyor, konsantrasyon sorunu yaşıyor ve kendinizi çok halsiz mi hissediyorsunuz? Eğer yukarıdaki soruların sizin için karşılığı evet ise siz de Tükenmişlik Sendromu’na (Burnout Sendromu) yakalanmış olabilirsiniz. Tükenmişlik Sendromu Son günlerde medyada çok fazla yer...
 • Cam Tavan Sendromu 2

  01 Ekim 2020 Köşe Yazıları

  Ünlü bir spor markasının uzun yıllar önce çok popüler olmuş bir reklamında şöyle bir mesaja yer verilirdi: “İmkansız bu dünyayı değiştirebilecek gücü içlerinde keşfetmek yerine kendilerine sunulan dünyada yaşamayı daha kolay bulan, küçük insanların ortaya attığı büyük bir kelimedir. İmkansız bir gerçeklik değil bir görüştür. İmkansız bir iddia değil meydan okumadır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur. İmkansız hiçbir şeydir”. Hayatımız boyunca bazı şeyleri yapamayacağımıza inanır ve inandırılırız. Bazen bu inanç yüzünden büyük b...
 • Neuralink

  05 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Eleştirenler olabilir; beğenmeyen ve hatta nefret edenler de. Sosyal medya paylaşımları sebebiyle dalga geçenler veya canlı yayında uyuşturucu kullandığı için yerden yere vuranlar. Her ne olursa olsun, son 15 yılda kurduğu şirketler, ürettiği teknolojik ürünler, fabrikasını kurduğu tam otonom araçlar, Mars yolculuğu yapabilecek seviyedeki roketler ile dünya tarihine damgasını vuran bir isim oldu. Aslında kimden bahsettiğimizi hemen tahmin ettiniz. Kimine göre bir dahi, kimine göre ise şımarık bir çocuk: Elon Musk... Uzay taşımacılığından enerji...