logo

Zoom Nasıl Kurulur?


Aykut Altındağ
aykut@maxihaber.net

Korona Virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde dostlarımızla görüşmelerimizi ve işyerinden arkadaşlarımızla toplantıları video konferans uygulamaları kullanarak yapıyoruz. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Zoom uygulaması ve herkes birbirine şu soruyu soruyor: Zoom Nasıl Kurulur? Fakat son günlerde güvenlik açıklarıyla ilgili olarak çok fazla gündeme gelen uygulamaya nihayet 1 Mayıs itibari ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni güncelleme eklendi ve yeni sürüme geçildi. Zoom, böylece 256-bit GCM şifreleme desteği özelliğiyle görüşme verileri üzerindeki ciddi bir koruma sağladı.

Zoom Nasıl Kurulur?

Zoom programını ister bilgisayarda ister de Android ve IOS mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için Zoom:

https://zoom.us/download

Android için Zoom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

iOS için Zoom:

https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Yukarıdaki bağlantılardan Zoom programını indirip kurduktan sonra Zoom’un katılımcı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Zoom’a kayıt olarak kendi kullanıcı hesabınızı oluşturabilir, bilgilerinizi düzenleyebilir ve Zoom’da konferans düzenleyebilirsiniz.

Zoom’a Nasıl Kayıt Olunur?

Zoom Sign in (Kayıt Ol) bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada ay – gün – yıl şeklinde doğum tarihinizi girmeniz istenecek.

Gelen e-Posta İle Aktivasyonu Tamamlayın

Daha sonra açılan sayfada e-posta adresiniz, adınız ve soyadınız istenecek. Bunları yazdıktan ve “I agree to the Terms of Service” bölümünü işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçtiğimizde vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir aktivasyon e-postası gelecektir. Gelen e-postadaki Activate Account” butonuna tıklayarak ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Activate Account bölümüne tıklandığında ise artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. Buraya isim (First Name), soyisim (Last Name), şifre (Password) ve yeniden şifrenizi (Confirm Password) yazdıktan sonra Continue (Devam Et) tuşuna basın. Burası çok önemli. Belirleyeceğiniz şifre en az 8 karakter olmalı ve en az 1 adet harf, 1 adet rakam ve büyük/küçük harf içermelidir.

Start your test meeting” başlıklı sayfasına ulaşıldığında artık Zoom’a kayıt olmuşsunuz demektir. Burada “Start Meeting Now” tuşuna basarak bir video konferans başlatabilirsiniz. Ayrıca “Go to My Account” tuşuna basarak hesap bilgilerinize ulaşabilir ve burada değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz.

Zoom uygulamasını Zoom 5.0’a güncellemek için 26 Nisan 2020 tarihinden itibaren zoom.com/download adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: Aykut Altındağ » Zoom » Zoom Nasıl Kurulur?
Share
4231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HES Kodu Alma

  01 Haziran 2020 Köşe Yazıları

  HES Kodu alma işlemi yurt içinde güvenle seyahat edebilmeniz için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemler kapsamında zorunlu hale gelen oldukça yeni bir uygulamadır. Ne Amaçla Veriliyor? HES Kodunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden farklı zamanlarda sorgulanarak seyahate çıkabilmeniz ile ilgili bir engel olup olmadığı kontrol etmek amacıyla verilmektedir. HES Kodu Ne İşe Yarıyor? - Covid-19 Virüsü ile hastalanmış veya hastalarla temasta bulunmuş kişilerin toplu gerçekleştirilen seyahatlere katılmasının engellenmesi, - Bu ...
 • Yeni Dünya Düzeninde Kitlesel Fonlama

  03 Mayıs 2020 Köşe Yazıları

  Dünya çapında etkisini gösteren ve insanlığı çok farklı bir sınav ile tecrübe eden Covid-19 salgını, beraberinde tüm sistemleri doğrudan etkileyecek değişiklikleri de getiriyor. Sonu bilinmeyen ve gergin bir dönemden geçiyoruz. Bilim insanlarından çok farklı açıklamalar gelebiliyor. Hiç bir şey net değil; örneğin virüsün çıkışı doğal yollar ile mi oldu? Yoksa bir laboratuar çalışmasının istenmeyen sonucu mu? Virüse karşı etkin bir aşı geliştirildi mi, yoksa yıllar sürecek bir aşı geliştirme sürecine daha yeni mi başladık? Uluslararası uçuşl...
 • Zoom Nasıl Kurulur?

  02 Mayıs 2020 Köşe Yazıları

  Korona Virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde dostlarımızla görüşmelerimizi ve işyerinden arkadaşlarımızla toplantıları video konferans uygulamaları kullanarak yapıyoruz. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Zoom uygulaması ve herkes birbirine şu soruyu soruyor: Zoom Nasıl Kurulur? Fakat son günlerde güvenlik açıklarıyla ilgili olarak çok fazla gündeme gelen uygulamaya nihayet 1 Mayıs itibari ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni güncelleme eklendi ve yeni sürüme ...
 • COVID-19 Senaryoları

  03 Nisan 2020 Köşe Yazıları

  2020 yılı ülkemiz ve dünya için hiç iyi başlamadığı gibi, hepimizi karamsarlığa sürükleyecek şekilde geçmeye devam ediyor. Şu anda tek gündem virüs salgını. Tüm dünya ülkeleri uzun zamandır ilk defa ortak bir düşmana karşı savaşıyor. Zengin veya fakir ayırt etmeden, sınıfsal farklılıklara bakmadan saldıran bir düşman! Ancak düşman o kadar acımasız ki, her ülke kendi derdine düşmüş durumda. Bireyler, kurumlar, topluluklar, yerel ve ulusal hükümetler ve uluslararası organlar tarafından Covid-19'un yayılmasını yavaşlatmak veya durdurmak için birço...