logo

Zoom Nasıl Kurulur?


Aykut Altındağ
aykut@maxihaber.net

Korona Virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde dostlarımızla görüşmelerimizi ve işyerinden arkadaşlarımızla toplantıları video konferans uygulamaları kullanarak yapıyoruz. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Zoom uygulaması ve herkes birbirine şu soruyu soruyor: Zoom Nasıl Kurulur? Fakat son günlerde güvenlik açıklarıyla ilgili olarak çok fazla gündeme gelen uygulamaya nihayet 1 Mayıs itibari ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni güncelleme eklendi ve yeni sürüme geçildi. Zoom, böylece 256-bit GCM şifreleme desteği özelliğiyle görüşme verileri üzerindeki ciddi bir koruma sağladı.

Zoom Nasıl Kurulur?

Zoom programını ister bilgisayarda ister de Android ve IOS mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için Zoom:

https://zoom.us/download

Android için Zoom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

iOS için Zoom:

https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Yukarıdaki bağlantılardan Zoom programını indirip kurduktan sonra Zoom’un katılımcı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Zoom’a kayıt olarak kendi kullanıcı hesabınızı oluşturabilir, bilgilerinizi düzenleyebilir ve Zoom’da konferans düzenleyebilirsiniz.

Zoom’a Nasıl Kayıt Olunur?

Zoom Sign in (Kayıt Ol) bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada ay – gün – yıl şeklinde doğum tarihinizi girmeniz istenecek.

Gelen e-Posta İle Aktivasyonu Tamamlayın

Daha sonra açılan sayfada e-posta adresiniz, adınız ve soyadınız istenecek. Bunları yazdıktan ve “I agree to the Terms of Service” bölümünü işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçtiğimizde vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir aktivasyon e-postası gelecektir. Gelen e-postadaki Activate Account” butonuna tıklayarak ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Activate Account bölümüne tıklandığında ise artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. Buraya isim (First Name), soyisim (Last Name), şifre (Password) ve yeniden şifrenizi (Confirm Password) yazdıktan sonra Continue (Devam Et) tuşuna basın. Burası çok önemli. Belirleyeceğiniz şifre en az 8 karakter olmalı ve en az 1 adet harf, 1 adet rakam ve büyük/küçük harf içermelidir.

Start your test meeting” başlıklı sayfasına ulaşıldığında artık Zoom’a kayıt olmuşsunuz demektir. Burada “Start Meeting Now” tuşuna basarak bir video konferans başlatabilirsiniz. Ayrıca “Go to My Account” tuşuna basarak hesap bilgilerinize ulaşabilir ve burada değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz.

Zoom uygulamasını Zoom 5.0’a güncellemek için 26 Nisan 2020 tarihinden itibaren zoom.com/download adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: » »
Share
13858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Macera mı Arıyorsunuz?

  06 Ağustos 2020 Köşe Yazıları

  Dünyada "Point n Click" olarak bilinen diyalog ve bulmaca tabanlı macera oyunları Türkiye'de hep sınırlı bir hayran kitlesine sahip oldu ve tür olarak çok geniş kitlelere hitap edemedi. Aslında A+ oyunların reklamlarının sürekli yapıldığı ve popüler çevrimiçi oyunların egemenliği olan oyun piyasasında bu çok büyük bir sürpriz değil. Yine de macera oyunları içerisinde birçok cevher bulunduran bazı eserler var. Senaryo, espriler, çağının ötesindeki sanat tasarımı ve grafikler ve insanı düşünmeye sevk eden oyun yapısı macera oyunlarını diğer oyunl...
 • İnternette Unutulma Hakkı Nedir?

  01 Ağustos 2020 Köşe Yazıları

  İnternette Unutulma Hakkı konusunu kısaca tanımlarsak; kişi ve kurumların kendi adlarıyla internet üzerinden arama yapıldığında çıkan sonuçlar arasında şahsıyla ilgili bilgi ve fotoğrafların arama sonuçlarından çıkarılmasını isteme hakkı  olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu hakkın kullanılabilmesi için bazı şartların oluşması gerekiyor. Hatta konunun istisnaları bile var. Tarihsel, istatistiksel veya bilimsel amaçlarla kişisel verilerin işlenmesi devam edebildiği gibi edebi, sanatsal ifade veya gazetecilik faaliyetleri dahilinde işlenen kişise...
 • Dünya Devi Bir Marka Olmak…

  02 Temmuz 2020 Köşe Yazıları

  Pandemi dönemi bize çok farklı tecrübeler katmaya devam ediyor. Yeni bir sosyal yaşam tarzı, evden çalışma koşulları, modern iletişim yöntemleri ve yepyeni bir hayat... Ülke ekonomilerine baktığımızda hepsinin bu krize aslında hiç de hazır olunmadığını ve oldukça kadar kırılgan bir yapıda olabileceğini görüyoruz. Ancak bazı ülkeler sahip oldukça yapısal avantajlar ile bu zorlu dönemi daha az hasarla atlatabilecek imkanlara sahipler. Bu ülkelerin hangileri olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil: Dünya devi markalara sahip olanlar... Makale içeri...
 • İtiraf Ediyorum: O Balıkçı Benim!

  01 Temmuz 2020 Köşe Yazıları

  Günün birinde Meksika’da bir sahil kasabasına yolu düşen Amerikalı işadamı, kıyıya yanaşan kayıktaki balıkçıyla konuşur. Kayığın içinde yeni yakalanmış bir miktar balık bulunmaktadır. Amerikalı işadamı balıkların iriliğinden dolayı Balıkçıyı över ve bu balıkları ne kadar zamanda yakaladığını sorar. Balıkçı, “Fazla sürmedi, efendim” der. Amerikalı hayretle sorar: “Öyleyse neden daha fazla denizde kalıp da daha çok balık tutmadın?” “Bu kadarı bugünlük aileme yeter” diye cevaplar Balıkçı. “Peki”, der Amerikalı işadamı. “Geri kalan zamanını...