logo

Amazon ve iRobot Birleşme Anlaşması İmzaladı

iRobot’un Başkanı ve CEO’su Colin Angle

Amazon ve iRobot, Amazon’un iRobot’u satın alacağı birleşme anlaşmasını imzaladıklarını duyurdu. Amazon, iRobot’un net borcu da dahil olmak üzere yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde, tamamı nakit bir işlemle hisse başına 61 dolar karşılığında iRobot’u satın alacak. Süreç iRobot’un hissedarlarının ve düzenleyici makamların onaylarının ardından tamamlanacak. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot’un CEO’su olarak görevini sürdürecek.

Müşterileri iRobot’a Bayılıyor

Amazon Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Limp “Zaman tasarrufunun önemli olduğunu ve ev işlerinin, müşterilerin sevdiği başka bir şeyi yapmak için daha verimli kullanabileceği değerli zamanı aldığını biliyoruz. Uzun yıllar boyunca, iRobot ekibi, evdeki engellerden kaçınarak müşterilerin istediği zaman ve yerde temizlik yapabilen, toz haznesini otomatik olarak boşaltabilen yaratıcı ürünlerle insanların temizlik alışkanlıklarını değiştirebileceğini kanıtladı. Müşteriler bu markaya bayılıyor. Kullanıcıların hayatlarını daha kolay ve daha keyifli hale getirecek yollar icat etmek için iRobot ekibiyle çalışmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Amazon’un Bir Parçası Olmak Heyecan Verici

iRobot’un Başkanı ve CEO’su Colin Angle “iRobot’u kurduğumuzdan beri ekibimiz, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran, Roomba ve iRobot OS gibi icatlarla yenilikçi, pratik ürünler yaratma misyonunu üstlendi. Amazon, insanları evde daha fazlasını yapmaya teşvik eden ince düşünülmüş yenilikler oluşturma tutkumuzu paylaşıyor ve ekibimizin misyonunu sürdürmesi için daha iyi bir yer düşünemiyorum. Amazon’un bir parçası olmaktan ve ne yapacağımızı görmekten büyük heyecan duyuyorum. Önümüzdeki yıllarda müşteriler için birlikte yenilikler inşa edebiliriz” dedi.

2002 yılında Roomba robot süpürgeyi piyasaya sürdüğünden beri iRobot, müşterilerini her ürünü ile memnun eden yenilikçi bir marka oldu. iRobot Türkiye’deki operasyonlarına aynı şekilde devam ediyor.

www.irobot.com.tr

Etiketler: » » »
Share
95 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?