logo

Bulut Çözümü BizCloud Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

mh_cscturkiye_alev_alp_esen

CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen

Yeni nesil BT servis ve çözümleriyle hizmet sunan CSC, başta finans, sigorta, üretim, sağlık ve kamu olmak üzere her sektörden kurumlara birçok avantaj sağlayan özel bulut çözümü BizCloud’u Türkiye’de kullanıma sundu.

CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen, özel bir bulut kurmanın kurumlar açısından karmaşık ve maliyetli bir süreç olduğuna dikkat çekerek “BT sektöründeki hızlı değişim de hesaba katıldığında, kurulan bulutun kısa süre içinde eski teknoloji bir yapıya dönüşme riski var. Kurumlar, bu ve benzeri nedenlerle kendi bulut altyapılarını kurmak yerine, ‘kullandığın kadar öde’ modeli ile sunulan, güvenlik ve uyumluluk gibi konularda sorun yaşamayacakları özel bulutlara yöneliyorlar” dedi.

 10 haftada hazır  

Esen, BizCloud’un 10 hafta gibi çok kısa bir süre içinde kuruluma hazır hale geldiğini vurgulayarak “BizCloud, isteğe bağlı olarak kurumun kendi veri merkezine kurulabileceği gibi, CSC’nin dünyanın farklı bölgelerindeki veri merkezlerine de kurulabiliyor. BizCloud, açık bulutun sunduğu “kullandığın kadar öde” ölçeklenebilirliğini özel bulutun gizlilik, güvenlik ve kontrol özellikleri ile bir araya getiriyor. Bu sayede, güvenlik gibi endişeler nedeniyle kendi özel bulutunu kurmak için yaklaşık 10 ay beklemek zorunda kalan ve bu arada çok büyük harcamalar yapan kurumlara benzersiz bir alternatif olarak öne çıkıyor” dedi.

Hiçbir sermaye yatırımı gerektirmeyen CSC BizCloud, standart tarife üzerinden bir hizmet olarak faturalandırılıyor. CSC, kurumların sadece 2,5 ay içinde güvenli ve esnek bir özel bulut çözümüne kavuşmalarını sağlayan BizCloud ile birlikte herhangi bir olumsuzluk durumuna karşın felaket kurtarma hizmetlerini de sunuyor. Altyapının 7/24 izleme, bakım ve destek hizmetleri CSC tarafından veriliyor. Çözüme entegre sanal güvenlik duvarları ve CSC’nin siber güvenlik alanındaki deneyimi, güvenliğe ilişkin tüm soruları da ortadan kaldırıyor.

Daha fazla bilgi için:  www.csc.com

Etiketler: » »
Share
2069 Kez Görüntülendi.