logo

Defne Telekomünikasyon’da İki Atama

mh_defne_2atama_gorsel

Defne Telekomünikasyon’da Mutlu Bakacak’ın CMO (Chief Marketing Officer) ve Ercan Fincan’ın CTO (Chief Technology Officer) yeni görevlerine atandı.

2012 yılından bu yana Defne Telekomünikasyon’da Bölge Satış Direktörü olarak görev yapan Mutlu Bakacak, 15 yıl Eagle Mobile, Vodafone Türkiye gibi muhtelif şirketlerde satış ve pazarlama yöneticiliği yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Bakacak Yeditepe Üniversitesi’nden İşletme ve Pazarlama alanlarında yüksek lisans diplomasına sahip. Bakacak, CMO olarak Defne’nin uluslararası inovatif pazarlama aktivitelerinin gerçekleştirilmesi, satış çalışmalarının yürütülmesi ve tanımlanmasından sorumlu olacak. Defne’nin satış ve pazarlama ekibinin stratejik iş geliştirme alanlarında kimlik oluşturmasında öncülük ederek, dağıtım kanalları, ortaklıklarla ve direkt müşteri ilişkileri ile hedeflenen ürün alanlarında büyümeye liderlik edecek.

2006 yılından bu yana Defne Telekomünikasyon’da Ar-Ge Direktörü olarak görev yapan Ercan Fincan, telekomünikasyon sektöründe aralarında Siemens Telekomünikasyon Sistemleri ve Sanor Bilişim gibi firmaların bulunduğu muhtelif firmalarda Ar-Ge ve teknoloji alanında deneyimlere sahip. İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde doktora yapmakta olan Fincan, Elektronik ve Telekomünikasyon alanında yüksek lisans, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanında ise lisans diplomasına sahip. Fincan, CTO olarak şirketin bütün yazılım geliştirme yaşam döngüsünden, araştırma çalışmalarından, tasarım, geliştirme, uyarlama ve test işlemlerinden sorumlu olacak.

Defne Telekomünikasyon CEO’su Oğuz Haliloğlu “2016 şirketimizin 20. yılını kutladığımız önemli bir sene bizim için. Yıllar içinde, yenilikçi ürün inovasyonları, ve şebeke operatörü müşterilerimizin ve abonelerinin gelişen gereksinimlerini daha iyi anlayarak verdiğimiz hizmetlerle oldukça itibarlı bir yer edindik. Gelişmiş servis kalitemiz ve niş ürünlerimizle uluslararası piyasalarda hızla büyüyen bir pazar payı elde ettik. Mutlu Bakacak ve Ercan Fincan’a bugüne kadar Defne’ye kattıkları değer için teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Eminiz ki, telekomünikasyon pazarındaki derin tecrübeleri ve ürün portföyümüz hakkındaki bilgileri, hem müşterilerimizin yeni gelir kaynakları elde etmesini hem de Defne’nin daha hızlı büyümesini olumlu yönde destekleyecektir” dedi.

www.defne.com.tr

Etiketler: » » »
Share
1075 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?