logo

GOSB Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi Blink, Londra’da Faaliyet Gösteriyor

GOSB Teknopark’ın Teknoloji Transfer Ofisi Blink, 2020 yılının ilk aylarında Londra’da hizmete giren ofisi ile özellikle teknoloji alanındaki girişimcilere hem İngiltere hem de İngiltere üzerinden farklı ülkelerin kapılarını açıyor.

Londra’nın ikonik binası The Shard içerisinde fiili operasyon ve yönetim ofisi olarak hizmete giren şirket hakkında detaylı bilgi vermek üzere basın mensupları ile online platformda bir araya gelen Blink TTO Direktörü Tolga Bildirici, Blink UK Direktörü Kemal Sidar ve Blink UK’in Londra’daki danışmanlarından Cultural Chemistry şirketinin kurucusu Patti McCarthy; Londra ofisinin yapısı, hedefleri ve İngiltere’de iş yapma kültüründen söz ettiler.

Bildirici, konuşmasında GOSB Teknopark ve Blink TTO UK hakkında şu bilgilere yer verdi:

2013 yılında GOSB Teknopark bünyesinde kurulan ve 2016 yılında BLINK ismini alan Teknoloji Transfer Ofisi; Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesini sağlayan tüm süreçleri yönetmekte, sanayinin ihtiyacını analiz ederek katma değer verimliliğini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

Blink UK ise başta Türk şirketleri olmak üzere tüm dünyadaki şirketlerin Birleşik Krallık pazarına erişimini en hızlı ve en etkili şekilde sağlamak üzere yola çıkmış, “Satış Danışmanlığı”, “Satış Operasyonu” ve “E-ticaret Yönetimi” konularında hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. Blink UK müşterilerini aynı zamanda Birleşik Krallık’tan tüm dünya pazarlarına açmak için gerekli olan satış süreçlerini de yönetmektedir.”

Firmayı, pazarı, ürünü veya hizmeti inceleyip bir yol haritası çıkartılmalı

Blink UK Direktörü Kemal Sidar ise İngiltere yapılanmasındaki en büyük odağın; “öncelikle firmayı, pazarı, ürünü veya hizmeti inceleyip bir yol haritası çıkararak, ücretsiz analiz ile işe başlamak olduğunu” vurguladı. Sidar; girişimcilerin İngiltere başta olmak üzere potansiyel bir pazar fırsatı yakalanan her ülke seçeneğinde, başlangıçta seçilen hizmet paketleri ile sınırlı kalmadan anahtar teslim satış, pazarlama ve iş birliği hizmeti alabileceğini belirtti.

Fiziksel Ofisten Önce Araştırma Yapın ve Sanal Ofis Kurun

Blink UK’de verilen hizmetlerin ana hatlarını; “İngiltere’de uçtan uca yapılanma, sanal ofis, temsilcilik ve satış ofisi imkanı, satışa hazırlık ve satış süreçleri ile devletin sunduğu teşvikler”in oluşturduğunu belirten Kemal Sidar, girişimcilere fiziksel ofis açmadan evvel fizibilite çalışmasını çok iyi yapmalarını, Türkiye ve İngiltere’nin sunduğu teşvikleri incelemelerini, ardından önce sanal ofis ve her şey yolunda ise fiziksel ofis ile ilerlemelerini tavsiye etti.

İngiltere ofisinin farklı alanlardaki danışmanlarından biri olan ve Cultural Chemistry şirketinin kurucusu olan Patti McCarthy ise sunumunda; İngiltere gibi birçok farklı kültürün aynı merkezde birleştiği ve dünyanın her köşesinden şirketin rekabet ettiği bir pazarda, kültürel farklılıkları anlayabilmek, bu farklılıkların yaratabileceği olumsuzlukları azaltacak çalışmaları hayata geçirmenin önemine dikkat çekerek, kültürel yeterliliğin nasıl geliştirileceği konularında yardımcı olacak fikirler ve küresel pazarlara nasıl uyum sağlanabileceğine dair tavsiyelerini paylaştı.

Yalnızca İngiltere değil, tüm Dünya ülkelerine açılım

Blink TTO İngiltere Ofisi, dünyanın en büyük ve rekabetçi pazarlarından biri olan İngiltere pazarında kurumların başarılı olmasını sağlarken, aynı zamanda farklı ülkelerde yer alan ortak ofisleri ile de «pazar ve fırsat» nerede ise girişimleri onlarla buluşturuyor.

Blink UK’in başlıca hizmetleri arasında; analiz, teşvik planlaması, pazar ve teknoloji araştırması, networking, strateji ve pazara sunum ile uluslararasılaşma yer alıyor.

İş Birliğinde Yerli ve Milli Kavramları Ön Planda Olacak

Firmaların uluslararası pazardaki değişimi yakalayabilmeleri için kurgulanan bu yapıda yerli ve milli ürün/hizmetlerin tüm dünyaya tanıtılması, böylece bu sürecin getireceği fırsatlardan yararlanılması hedefleniyor.

Etiketler: »
Share
2056 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?