logo

Samsung, NX1’i Türkiye Pazarına Sunuyor

mh_samsung_nx1

Samsung Electronics’in oldukça yüksek bir hıza sahip fotoğraf makinesi NX1’i Türk tüketicileriyle buluşturuyor. NX1, yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı sağlayan tasarımıyla fotoğraf tutkunları için yeni bir standart yaratarak dijital SLR makinelere gerçek bir alternatif oluşturuyor. Cihazın Türkiye pazarı için tavsiye edilen gövde satış fiyatı 3.999 TL, gövde + 16-50 mm lens fiyatı ise 6.999 TL olarak belirlendi.

Sınıfının en iyisi 15FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz Algılama noktalı benzersiz Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi ve 28MP APS-C BSI CMOS Sensor’ü ile cihazın çok işlevli performansı en gelenekçi fotoğrafçıların bile (aynasız kameraların kullanım alanları ile ilgili) görüşlerini gözden geçirmelerine neden olacak.

Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntülemeden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler “NX ailesinin son teknoloji ile tasarlanan, yüksek performansıyla göz dolduracak yeni üyesi NX1, Samsung’un fotoğraf alanındaki iddiasının en önemli kanıtlarından biri. NX1, Samsung’un fotoğrafçılık alanında sahip olduğu uzmanlığın zirve noktasını temsil ederken aynı zamanda yepyeni bir fotoğrafçılık döneminin gelişini müjdeliyor. Fotoğrafçılara bulundukları her ortamda inanılmaz kalitede çekim performansı sunan NX1’in Türkiye pazarında da üstün başarılar elde edeceğine dair inancımız tam” dedi.

 Yüksek  hız ve keskinlik 

Cihazın son derece güçlü ve hızlı olan yeni DRIMe V Image Processor görüntü işleyicisi, üstün renk üretimi ve gürültü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor. Ürün, profesyonel görüntüleme hızını güçlü çekirdeklerle sağlıyor. İleri teknoloji ürünü cihaz ayrıca, harici herhangi bir donanıma gerek olmaksızın 4K UHD video kayıt desteği sunuyor.

Samsung’un yeni 205 Faz Algılama noktalı NX Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi; hızı, çevikliği ve odaklama yeteneği ile profesyonel fotoğrafçılığın sınırlarını yeniden tanımlıyor. En özel anlar göz açıp kapayana kadar geçse de cihazın birinci sınıf AF hızı (0,055 san) bu anları yakalayıp, yıllarca bütün detaylarıyla hatırlamanızı sağlıyor. Ayrıca sektörde lider konumda olan 15FPS kesintisiz çekim özelliği, cihaz kullanıcılarının hareketli sahneleri kesintisiz olarak izlemelerini ve çekmelerini sağlıyor.

Geniş Faz Algılama, aynı zamanda cihazın, kadrajın neresinde olursa olsun bütün nesneleri içgüdüsel olarak takip edebilmesi anlamına geliyor. Fotoğrafçılar enstantaneleri tekrar etmeye gerek kalmadan en hızlı anları bile yakalayabiliyor. Bu teknoloji özellikle video meraklıları için ideal. Cihaz, film çekimi sırasında da Faz Algılamalı AF olanağı sağlıyor, böylece ortaya sağlam ve sarsıntısız görüntüler çıkıyor.

NX1’in hareketli sahneleri yakalamadaki ustalığı, görüntüyü otomatik olarak en doğru anda çeken yeni akıllı Samsung Auto Shot (SAS) özelliği ile daha da artıyor. Cihazın yeni DRIMe V işlemcisi sayesinde ileri donanım algoritmaları, yüksek hızlı hareketleri tanıyabiliyor ve deklanşör gecikmesini gerçek zamanlı hale getiriyor.

 Yakalaması en zor anları bile kaçırmayın

Cihazda ayrıca, yeni geliştirilen ve mikro lens cihazıyla Back Side Illumination (Arka Alan Aydınlatma-BSI) özelliğine sahip 28MP APS-C Sensör yer alıyor. Sıradan CMOS sensörleriyle karşılaştırıldığında BSI, lens ile sensörler arasındaki yolu açık tutarak, her piksele daha fazla ışık ulaşmasını sağlıyor ve böylece gürültüyü daha etkin şekilde azaltarak sinyal gürültü oranının düşmesini sağlıyor. Bunun sonucunda cihaz kullanıcıları loş ışıkta bile asla mükemmelden vazgeçmek zorunda kalmıyor.

Cihaz,  ISO 100-25600 ve 51200’e geliştirilmiş ISO destekliyor ve karanlık ortamlarda bile iyi ışık almış, az gürültülü görüntüler yakalamanızı sağlıyor. Ayrıca özellikle cihaz için tasarlanan yeni teknoloji sayesinde fotoğraf makinelerinin ürettiği ve çıplak gözle görülemeyen belirsiz gürültü ortadan kaldırılabiliyor.

Cihaz, HEVC Codec’li 4K ve Ultra HD (UHD) video’yu destekliyor ve hareket yakalamada daha fazla esneklik sağlıyor. UHD, Full HD’den dört kat daha yüksek çözünürlüğe sahip ve bu cihazda çekilen videoların pürüzsüz ve etkileyici kalitesine yansıyor. Mevcut en ileri küçültme teknolojisi olan HEVC Codec (H.265) cihazın içinde yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde video filmler daha verimli biçimde saklanıyor, yüksek kaliteli videolar kaliteden ödün verilmeden yarı boyutuna ve H.264’lik bit hızına küçültülüyor. 4K filmlerin kurgusu için dönüştürme yazılımı da eklenen cihaz, post-prodüksiyon ihtiyaçları için de ideal.

 Klasik tasarım ve üstün kullanım kolaylığı  

Cihazın son derece dayanıklı magnezyum alaşımlı gövdesi deneyimli fotoğrafçıların alışık olduğu sağlam ve güçlü tutuş hissini sunuyor. Daha fazla seçenek arayanlar (ayrı satılan) özel tasarlanmış dikey tutuş aksesuarını da edinebilirler. Bu aksesuar, daha büyük bir pilin kullanılmasını sağlarken, dikey ve yatay çekimlerin de daha kolay yapılmasını sağlıyor. Cihaz, toz ve su sıçramalarına dayanıklı olmasını kauçuk contalar ve bağlantı yerleri sayesinde dış çekim koşulları için de uygun.

Elektronik Vizör (EVF) 2,36 milyon noktaya sahip XGA OLED ekrandan oluşuyor ve kullanıcılara son derece canlı ve insanı sarmalayan bir göz hissiyatında çekim deneyimi yaşatıyor. Cihazın EVF’yi destekleyen DRIMe V görüntü işlemcisi, deklanşör gecikme süresini 0,005 saniyeye indiriyor. Böylece EVF çekilen sahneyi neredeyse hiç gecikme olmadan, gerçek zamanlı olarak yansıtıyor.

Dokunmatik 3 inç FVGA Super AMOLED ekran parlak ve doğal bir aydınlatmaya sahip. Üzerinde LCD panel bulunan tek kompakt kamera sistemi olan cihazın UI senkronize durum ekran penceresi, çekim hızı ve pil durumu gibi birçok gelişmiş fotoğraf makinesi ayarını gösteriyor. Böylece fotoğraf makinesi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kumanda edilebiliyor.

 Bağlanabilirlik  

Wi-Fi özelliği bulunan Cihaz, en hızlı ve ileri bağlanabilirlik özelliklerine ek olarak, kablosuz yayın üzerinden kullanıcıların UHD TV’de 4K filmler izlemesini mümkün kılıyor. Olağanüstü veri aktarım hızıyla kullanıcılar, herhangi bir gecikme olmadan, hem büyük fotoğrafları hem de Full HD videoları aktarabiliyor. Ayrıca cihaz dünyanın ilk Bluetooth desteğine sahip fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip.

 Yeni çok amaçlı NX lens

Yeni 50-150mm 2,8 S ED OIS lens, cihazla mükemmel uyum içinde çalışan profesyonel bir telefoto lensi. Ultra hızlı F2,8 diyafram açıklığı ve 35 mm’ye denk gelen 77-231 mm odak aralığı ile bu çok amaçlı S-serisi lens; spor, yaban hayatı ve portre çekimi gibi farklı senaryolar için ideal. Ek özellikler arasında 4,5 duruşa kadar (orta aralıkta, CIPA standardına göre) Advanced Multi-Axis Optical Image Stabilization (İleri Çok Eksenli Optik Görüntü Sabitleme – OIS) sistemi, Samsung Ultra Precise Stepping Motor (UPSM) ve Samsung Hyper Shield (SHS) tarafından sağlanan, toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık da yer alıyor.

Etiketler: » »
Share
2101 Kez Görüntülendi.