logo

Sony, Yeni Üyesi Alpha 7S’i Tanıttı

mh_sony_alpha_7s

Sony Alpha7S, fotoğrafçı ve videografikerlere yüksek hassasiyet, düşük parazit ve 4K (QFHD: 3840×2160) görüntü kalitesi sunuyor.

Hem fotoğraf hem de uygun maliyetli video prodüksiyonu için aynı derecede uygun olan cihaz etkileyici sanatsal olasılıklar sunuyor.

 35mm Exmor CMOS görüntü sensörü ve BIONZ X işleme motoru bir arada  

Cihazın yüksek hassasiyetinin merkezinde özel olarak geliştirilmiş yeni Full Frame 35mm Exmor CMOS görüntü sensörü yatıyor. 12,2 efektif megapiksel ile, her bir ışığa duyarlı alanın büyüklüğü, bunların ışık toplama gücünü artırmak amacıyla önemli ölçüde geliştirildi. Fotoğraf makinesinin güçlü BIONZ X işleme motoru ile bir araya geldiğinde, bu görüntüdeki paraziti azaltırken cihazın etkin hassasiyet aralığını da genişletilmiş modda ISO 50 – ISO 409600’e (videolar için ISO 200 – 409600) yükseltiyor.

Yüksek hassasiyet ve düşük parazit tabanı, cihazın normalde uzun süreli pozlamaya ihtiyaç duyulan düşük ışık koşullarında kaliteli görüntüler yakalamasına izin veriyor. Fotoğraf makinesinin yüksek hassasiyeti sayesinde, daha yüksek deklanşör hızlarını kullanarak canlı, düşük parazitli fotoğraf ve videolar çekmek de mümkün. Yüksek kontrastlı sahneler için ideal olan dinamik aralığı da aşırı parlak noktaları ve zengin, derin siyahların aynı çerçeve içinde zahmetsizce işlenmesine imkân veriyor.

 Tüm ışık koşulları altında yüksek görüntü kalitesi…

Görüntü sensörünün hassasiyeti sayesinde, toplayabileceği ışık miktarı da geleneksel fotoğraf makinelerine kıyasla etkileyici oranda artırılıyor. Yeni geliştirilen görüntü sensörü fotoğrafçı ve videografikerlere son derece düşük ışıktan parlak güneş ışığına kadar tüm koşullar altında yüksek bir dinamik aralık sağlıyor.

Cihaz tarafından 35mm Full Frame sensörün her bir pikselinden okunan veriler kullanılarak (24p ve 25p) yaratılan 4K görüntüler, her bir çerçevedeki zengin renkleri ve gerçek yaşamdan dokuları ile etkileyici detaylara sahip. BIONZ X işlemci tarafından düzeltilen yüksek hızlı veri akışı, cihazın harici bir depolama cihazına kayıt veya uyumlu bir monitör üzerinde görüntüleme için 4:2:2 renk örneklem ile HDMI bağlantısından 4K çözünürlükte video çıkışı sağlamasına imkân veriyor.

35mm Full Frame sensörün tamamından eksiksiz piksel okuma sayesinde, istenmeyen bozulma (hare) etkisi ve düşük çözünürlüklü videoyu ele veren ‘çentikler’in yokluğu da hemen dikkati çekiyor. Yüksek netlikteki görüntüler, profesyonel videografikerlerin büyük beğenisini kazanan 50Mbps veri hızında, XAVC S kayıt formatında Full HD kalitesinde bir bellek kartına kaydedilebiliyor.

 Saniyede 120 kare HD görüntü ile her detayı yakalayın  

APS-C kırpma modunda, cihaz saniyede 120 veya 100 HD çözünürlüklü (1280 x 720 piksel) karenin çekildiği yüksek çerçeve hızlı çekime destek veriyor. Saniyede 120 karelik görüntülerin, 5x yavaş çekim etkisi için 24p olarak yeniden oynatılabilmesi spor aksiyonunun veya bir balerinin zarif hareketlerinin her detayını görmek için ideal.

Hızlı Akıllı AF, yeni fotoğraf makinesinin düşük ışıktaki yüksek performansını EV-4’e kadar inen ortamlarda tam olarak kullanmak için daha da geliştirildi. Cihaz kullanıcılarının aşina olduğu diğer özellikler arasında yüksek kontrastlı XGA OLED Tru-Finder, Wi-Fi/NFC bağlanabilirlik ve genişleyen indirilebilir PlayMemories Camera Apps uygulama yelpazesi ile uyumluluk da bulunuyor.

www.sony.com.tr 

Etiketler: » »
Share
2140 Kez Görüntülendi.