logo

Gastro Show, Gastronomi Profesyonellerini Buluşturdu

ACE of MICE etkinliği ile eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla 28 Haziran 2021 tarihinde açılan Gastro Show, tüm gastronomi sektörü profesyonellerini buluşturdu. Etkinlikte “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” konsepti ön plana çıktı. 

Gastro Show’a Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gastronomi sektörüne damga vurmuş üst düzey şefler, gastronomi uzmanları katılarak katkı sağlıyor.

İstanbul Kongre Merkezi’nin açık alanında yapılan Gastro Show, Gastroçadır çadır konsepti toplantı odası ile fuara değer katan içerikler üretiyor. Türk mutfağı, peynir, pide, döner, çay, Türk Kahvesi gibi Workshop’lar bir Dome çadırı içinde yapılıyor.

Gastroçadır konferans alanında ise Türk mutfağının önemi, Yıldızlar geçidi (Türkiye ve dünyanın en önemli şefleri), hikayeleri ile 7 gastronomik şehir, coğrafi işaretli ürünler, 7 ülke mutfağı, sokak lezzetleri, Modern Türk Mutfağı, sağlıklı beslenme, Vegan-Vejeteryan beslenme, iklim değişikliğinin yemeklere etkisi ile dünya gastronomi trendleri üzerine değerli konuşmacılar eşliğinde bilgilendirici oturumlar yapılıyor.

Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf, Respond on Demand kurucusu ve Dünya Yemek SanatIarı Derneği Üyesi Bergamo Üniversitesi Profesörü ve Gıda Turizmi Araştırmacısı Roberta Garibaldi gibi değerli konuşmacılar oturumlarda tecrübe ve bilgilerini katılımcılarla paylaşıyor.

Ayrıca Türkiye’nin en değerli şefleri Somer Sivrioğlu, Murat Bozok, Umut Karakuş, Sahrap Soysal, Aydın Demir ve Deniz Temel’in yanısıra, T.C. Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nadir Alparslan, Fatma Şahin, Demet Sabancı Çetindoğan, İlhan Koçulu, Mine Ataman, Dilara Koçak, Bülent Akarcalı, Cenk Girginol, Gizem Şalçıgil White, Mutfak Sanatları Gastronomi Derneği Başkanı Salih Güney, STK Başkanları ve akademisyenler programa değer katıyorlar.

Deneyim alanı içerisinde ziyaretçiler, 360 derece Video Mapping Show esnasında master şeflerin sunumlarını deneyimleme fırsatı oluyor. B2B Alanında Gastronomi acentaları, uluslararası etkinlik ajansları, otellerin consiage müdürleri ile yüz yüze toplantılar yapma imkanı buluyor.

Gastro Show İstanbul, çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve Gastronomik ürün üreticilerini bir araya getiriyor.

Detaylı bilgi için : www.gastroshowturkey.com

 

Etiketler: »
Share
2721 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?