logo

Hitachi Data Systems Sektör Profesyonellerini Buluşturdu

mh_hitachi_serdar_sayar_bt

HDS Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar

Hitachi Data Systems (HDS)’nin “Transformation as a Service” adıyla düzenlediği ve iş ortaklarının da katıldığı etkinlikte sayısallaşan iş ortamlarında yaşanan dönüşüm ve HDS’nin bu süreçlerdeki teknolojik liderliği ele alındı. Türkiye’ye büyük bir önem vererek önemli yatırımlar yapmaya devam eden HDS, özellikle bağlantılı cihazlar ve bulut bilişimle birlikte oldukça önemli hale gelen veri depolama teknolojileriyle iş dünyasını dönüştürmeye devam ediyor.

HDS Gelişen Ülkeler Başkan Yardımcısı Tom Pegrume, HDS EMEA İçerik, Bulut ve Mobilite İş Geliştirme Müdürü Jonathan Preston ve HDS Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar’ın katıldığı etkinlikte Sayısallaşma, Teknolojik Kümelenme, Mobilite, Bulut Bilişim ve Nesnelerin İnterneti başlıkları değerlendirildi. Şirketlerin bu dönüşüm sürecinde nasıl bir yol haritası izleyecekleri tartışıldı. Özellikle iş tanımlı bilişim teknolojilerine değinen Pegrume, bu sayede şirketlerin karlılığı artırmanın yanında maliyetleri düşürdüklerini ve tüketim modellerini değiştirirken iş değerlerini tekrardan inşa ettiklerini belirtti. Pegrume “Büyük veri ve Nesnelerin İnterneti alanlarındaki Sosyal İnovasyon stratejimizle sonuca yönelik çözümler sunuyoruz. Toplumsal gelişmeyi sağlamak amacıyla küresel pazara sunduğumuz inovatif çözümlerle endüstri uzmanlığı ve teknolojiyi birleştiriyoruz. İleri veri depolama ve işleme teknolojileriyle hayatın her noktasına etki ediyoruz. HDS mühendisliği içeren çözümlerimizle her zaman her noktada mobil hizmet alabilmeyi, sağlık alanında hastalığa yakalanmadan teşhis koyulabilmesini, trafik problemlerini çözmeyi mümkün kılıyoruz” dedi.

Hitachi Data Systems şirketleri geleceğe taşıyor

Yazılım tanımlı altyapılar günümüzün iş süreçlerini ve bilişim altyapılarını dönüştüren en önemli kavramlar arasında yer alıyor. HDS, sanallaştırma teknolojisiyle birlikte sunulan sanal depolama platformlarıyla orta seviye işletmelerden büyük kurumsal yapılara kadar hizmet verebiliyor.

HDS Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar “Günümüzde bilişim altyapılarının rolü giderek değişiyor. Bilgi teknolojileri git gide daha da iş kritik bir konumda şekilleniyor. Bulut bilişim, mobilite, büyük veri ve hatta sosyal medya uygulamaları iş süreçlerinde verinin yönetilmesi, anlamlandırılması ve depolanması konularında ciddi ihtiyaçlar doğuruyor. HDS olarak sunduğumuz inovatif çözümlerle şirketlerin sayısal dönüşümlerini hızlandırarak kârlılık, maliyetlerin düşürülmesi ve iş süreçlerindeki risklerin azaltılması konularında itici bir güç oluşturuyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
2039 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?