logo

Toshiba, En Yeni Notebook Modellerini Tanıttı

mh_toshiba_lansman_01

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş – Toshiba tarafından 1 Aralık 2015 tarihinde yapılan basın toplantısı ile Windows 10 işletim sitemine sahip en yeni, en iyi Toshiba notebook modelleri tanıtıldı.

Kullanıcıların Windows 10 işletim sisteminin üstün özelliklerinden daha fazla yararlanması için özel olarak tasarlanan, dünyanın ilk 12,5 inç Ultra HD 4K Hibrit bilgisayarı olan Toshiba Satellite Radius 12 dizüstü bilgisayar modeli ise toplantının en ilgi çekici ürünü oldu.

Birçok yeni özelliği ve gelişmeyi bünyesinde barındıran Windows 10 işletim sistemi, ToshibaSatellite Radius 12 modelleri ile bir araya geldiğinde ortaya kullanıcıların çalışırken, ya da oyun oynarken keyif aldığı olağanüstü bir ürün çıkıyor.

“Notebook Toshiba’dır”

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter “ToshibaSatellite Radius 12, Windows 10 işletim sisteminin en üstün özelliklerinden maksimum fayda elde etmek isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlandı. Mükemmel bir bilgisayar ve mükemmel bir işletim sisteminin bir araya gelmesinin sonucu bu ürün ortaya çıktı. Dünyanın 4K ekran kalitesine sahip 12,5 inç ilk hibrit bilgisayarını Türkiye’de, Windows 10 işletim sistemiyle birlikte sunmanın kıvancını yaşıyoruz. Bilgisayar kullanıcılarını görsel bir şölen bekliyor. Ekran görüntü kalitesinin yanında, ses özelliklerinin de olağanüstü kalitesine dikkat çekmek isterim. Çevrenizdekiler bir kafede kahvenizi yudumlarken kullanmaktan keyif alacağınız Radius 12’den gözlerini ayıramayacak. Yolda, ofiste, parkta çalışmak ya da oyun oynamak için Notebook almak isteyen herkes Windows 10 işletim sistemine sahip olan ToshibaSatellite Radius 12’yi çok sevecek çünkü Notebook Toshiba’dır. Üstelik bu harika ürünü satın almak isteyenler için 15-31 Aralık tarihleri arasında bu modelle birlikte muhteşem iki teklifibir arada sunuyoruz. Bizim efsane olan NMWG (Ne Olursa Olsun Garanti) ve VIP Ekspres Paketlerimiz” dedi.

Windows 10, 4 ayda 110 milyon kullanıcıya ulaştı

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu “Microsoft’un 29 Temmuz’daki Windows 10’un kullanıma sunulduğunu açıklamasının ardından dünyada olduğu gibi Türkiye’de de beklentilerinde üzerinde bir taleple karşılaştık. Windows 10, cihazlar arasında devamlılığı sağlaması ile öne çıkarken, çoklu masaüstü desteği, biyometrik kişisel güvenlik ayarları, yeni web tarayıcı Edge ile çok farklı bir deneyim sunuyor. Şu anda globalde 110 milyon kullanıcıya ulaştık. Windows 10, aynı dönem bazında Windows 7’nin üç katına varan yükseltme oranı ile tarihin en hızlı başlangıcını yaptı. Yeni Windows Store’a da şu ana kadar 1.25 milyar kez giriş yapıldı. Yakın gelecekte Windows 10’u 1 milyar cihaza taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Tüm cihazlarınızda tek Windows 10 deneyimi

Gökoğlu, Microsoft dünyası olarak Windows 10 ile yeni bir dijital çağa adım attıklarını belirterek “Bu çağ, daha kişisel bir dijital çağın başlangıcı” dedi. Windows 10 başka pek çok özelliğinin yanında cihazlar arasında sinerjiyi sağlayarak kullanıcıların çoklu cihazda tek bir deneyimi sürdürebildiğine dikkat çeken Gökoğlu “Hem bireysel dünyada hem de kurumsal dünyada mobilitenin her geçen gün hayatımızdaki önemi artıyor. Bugün ultramobillaptoplar, akıllı telefonlar ve tabletlerden bahsederken bunlara akıllı bantlar, saatler, gözlükler ve çeşitli giyilebilir cihazlar ekleniyor. Bugün kullandığınız ve gelecekte kullanacağınız birçok farklı cihazlarda deneyimin, uygulamalarınızın, bilgilerinizin tutarlı ve geçişken olması çok önemli. Bu sebeple mobil cihazlar bizim açımızdan büyük önem taşımakta ve tek işletim sistemi vizyonu ile tüm cihazlarınızla entegrasyonu kolayca sağlayabiliyoruz” dedi.

mh_toshiba_lansman_02

İlk 12,5 inç Ultra HD 4K hibrit bilgisayar

İlk 12,5 inç Ultra HD 4K Hibrit bilgisayarı olan Toshiba Satellite Radius 12, TruBrite ekran özelliği sayesinde kullanıcılara Windows 10’un gerçek güzelliğini yüksek kaliteli ekran, olağanüstü parlak renkler, kontrast ve netlik ile deneyimleme imkanı veriyor. Standart, dokunmatik HD, Full HD ve Ultra HD 4K çözünürlüklü ekran seçeneklerinden dilediklerini seçenler, uygulamaların, çalışmalarının ve medya içeriklerinin adeta canlandığına şahit oluyorlar. Özellikle Windows 10’un Continuum özelliği sayesinde ekranınızda yer alan içerikler, en iyi şekilde görüntülenecek şekilde ayarlanıyor ve tablet, ya da dizüstü modları arasında kusursuz bir geçiş sağlanıyor. Toshiba Satellite Radius 12’nin dinamik doğası gereği, ekranlar CorningGorillaGlass NBT özelliği ile hasara karşı üstün dayanıklılığa ve korumaya sahip.

Ofiste, evde veya seyahat halindeyken kullanıma uygun, beş farklı kullanım moduna sahip olan ToshibaSatellite Radius 12’de Windows 10’la sahip olduğunuz kişisel dijital asistanınız Cortana’ya ulaşmak için özel olarak yapılmış bir tuş bulunuyor. Tek tuşla Cortana anında hizmetinizde…

Toshiba Satellite Radius 12, Windows 10’la gelen “Windows Hello” özelliğini de destekliyor. “Windows Hello” özelliği sayesinde Satellite Radius 12, sahibini yüzünden, ya da parmak izinden tanıyor ve parola gerektirmeden giriş yapmasına imkan veriyor.

Toshiba Satellite Radius 12 Özellikleri

– Ekran: 31.75cm (12.5″) Ultra HD 4K (3840 x 2160, 362ppi)

– İşlemci: 6. Nesil Intel Core i7

– Grafik birimi: Intel HD Graphics 520

– Depolama: 512 GB’a kadar M.2 SATA SSD

– Bellek: 8GB LPDDR3 (1.600MHz)

– Bağlantı: 2x USB 3.0 girişi, 1x 2. Nesil C tipi USB 3.1 (10 Gbps destekli) girişi, Intel Dual Band Kablosuz-AC, Bluetooth 4.0, Intel Kablosuz Ekran, 1x 4K çıkış özellikli HDMI

– İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit

– Ses: Ayarları DTS Studio Sound ses geliştirme tarafından yapılan dahili harman kardon stereo hoparlörler, Bluetooth link ile kablosuz müzik dinleme

– Renk: Saten altın rengi taranmış alüminyum kaplama

– Boyutlar: 299.5 x 209 x 15.4mm

– Parmak dokunmatik 350 NIT özellikli LED ekran ve CorningGorillaGlass NBTTM koruma özellikli IPS teknolojisi

– Ultra HD modellerde Technicolor ve Toshiba yazılımı için ChromaTuneTM tarafından onaylanan renk kalibrasyonu teknolojisi

www.toshiba.com.tr

Etiketler: » » » » » » »
Share
2458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?