logo

BMD Üyeleri 10. Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu

BMD Başkanı Musa Savaş

Bilişim Medyası Derneği (BMD) üyeleri 24 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Qadraj Restoran’da 10. geleneksel aile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Türkiye İhracatcılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği (TUYAD) Başkanı Hayrettin Özaydın, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkan Vekili Halil Nadir Teberci, Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, BMD Başkanı Musa Savaş, sektör temsilcileri, BMD üyeleri ve aileleri katıldı.

BMD Başkanı Musa Savaş, BMD’nin, geleneksel hale gelen iftarlarda Bilişim Medyası mensubu üyeleriyle sektördeki STK’ları, sektör şirketleri ve sektörün otoritesi olmak üzere 4 kesimi biraraya getirdiğini belirtti. BMD’nin 21 yıllık bir dernek olduğunu ve Bilişim Sektörü’nde önemli bir işlev gördüğünü kaydeden Savaş, üyeler için indirimli telefon ve internet tarifelerinin yanı sıra indirimli alışveriş imkânı sağlayan üye kartı ve bilişim gazeteciliğinin meslek dalı olarak kabul edilmesi konularında ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar yürüttüğünü aktardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türkiye’nin bilişim alanında son 18 yılda önemli bir ivme kazandığını, BMD’nin düzenlediği etkinlikle sektörün 4 bileşenini bir araya getirdiğini ifade etti. Dünyada ticaretin değişim hızının giderek arttığını, Türkiye’nin de yerli ve milli yeni fikirleri hayata geçirmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Sayan, Türkiye’nin evrensel standartlarda yerli teknolojiler üretmesi gerektiğini, bu doğrultudaki emeklerin gelecek yılları aydınlatacağını dile getirdi. Sayan, 4.5G ihalesinde ortaya konulan yerlilik oranlarının da sadece kamu otoritesinin çabalarıyla değil, sektördeki herkesin taşın altına elini koymasıyla yakalanabileceğini kaydetti.

İftar etkinliğine sponsor olan Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, Başarsoft’un Türkiye Yazılım Sektörü’nün gayretli bir oyuncusu olduğunu, son yıllarda yurtdışına ürün satmaya odaklandıklarını, yeni ürünler geliştirerek uluslararası pazarlara sunmaya çalıştıklarını, bu çabalarında Bilişim Medyası’ndan önemli destekler gördüklerini ifade etti. Küçükpehlivan, BMD’nin iftar etkinliklerini 5 yıldır desteklediklerini, bu desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » »
Share
2120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?