logo

Google, İstanbul Oyuncak Müzesi’ni Dijital Ortama Taşıdı

mh_google_oyuncak_muzesi

Çocukluğumuzda iz bırakmış el yapımı ahşap oyuncaklardan yaratıcılığımızı zenginleştiren uzay oyuncaklarına, Tedy Bear’den kurşun askerlere, dünyanın dört bir yanından oyuncakların toplandığı “İstanbul Oyuncak Müzesi” Google ile kapılarını 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarına açtı.

Bundan tam 10 yıl önce, yine bir 23 Nisan günü Sunay Akın tarafından hayat geçirilen ve hem konsepti hem de içeriğiyle İstanbul’a “oyuncak müzelerinin başkenti” unvanını kazandıran İstanbul Oyuncak Müzesi  şimdi Google tarafından Street View teknolojisi ile dijital ortama taşınıyor.

Ailedeki her yaştan üyeyi birlikte kucaklayarak üç neslin bir arada hoşça vakit geçirmesini sağlayan müzede, ünlü yazar Sunay Akın tarafından tüm dünyadan özel olarak toplanan 5000’den fazla oyuncak, Street View projesi kapsamında 360 derecelik panoramik açı ile gezilebilecek.

Yerli Türk Oyuncakları, Bebek Evleri, Charlie Chaplin ve Teddy Bear, Lehman ve Uzay Oyuncakları gibi en özel koleksiyonların yanı sıra 4 katlı bu eğlenceli mekanda yer alan sürprizlerin tamamını keşfetmek, geçmişe kısa bir yolculuk yapmak için İstanbul Oyuncak Müzesi ziyaretinizi bekliyor.

https://www.google.com/maps/views/streetview/istanbul-toy-museum?hl=tr&gl=us

Etiketler: » » » »
Share
5908 Kez Görüntülendi.