logo

Mikro Yazılım ve İstinye Üniversitesi Arasında Eğitim Alanında İşbirliği

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş

Mikro Yazılım, İstinye Üniversitesi ile ortak bilimsel çalışmalar yapmak, meslek içi eğitimlerdeki güç ve birikimlerini birleştirmek ve sonuçlarını paylaşmak konularında bir işbirliği protokolü imzaladı.

İstinye Üniversitesi’nde Mikro Yazılım Programları Kullanılacak

İstinye Üniversitesi Rektörü Melih Bulu ve Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş tarafından imzalanan işbirliği protokolü kapsamında İstinye Üniversitesi’nde ilgili bölüm ve derslerde ticari yazılım olarak “Mikro Yazılım” programları kullanılacak. Öğrenci odaklı eğitim anlayışını üniversitenin tüm süreçlerinde uygulayan İstinye Üniversitesi’nde “eğiticinin eğitimi” ve “yerinde eğitim” programları düzenlenecek. 2018-2019 eğitim yılı sonunda başarılı öğrenciler resmi sertifika almaya hak kazanarak kariyer hedeflerine katkı sağlayabilecekler.

Yetişmiş İnsan Kaynağı Önemli

Tomuş “Teknoloji ve Yazılım sektörleri Türkiye ekonomisinin gelişmesinde ve kalkınmasında giderek artan önemli bir rol üstlenmektedir. Bu kapsamda, yazılım sektörünün yenilikçi ve öncü firmalarından biri olarak yetişmiş insan kaynağının da öneminin farkındayız. Yazılım sektöründe yetişmiş ve donanımlı insan kaynağı yaratmak amacıyla her türlü eğitim faaliyetine destek vermeye devam edecektir.” dedi.

Şirket 2017-2018 eğitim döneminde İstanbul Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile eğitim alanında işbirliği yapmıştı.

www.mikro.com.tr

Etiketler: » » »
Share
1030 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?