logo

Optoma Ultra HD Projektör UHD300X Türkiye Pazarında


Optoma, DLP teknolojisiyle geliştirdiği ultra HD projektörü UHD300X’i Türkiye pazarına sundu. 4K sinema keyfi için tasarlanan ve 9.640 TL’lik fiyata sahip olan cihaz, film, TV ve oyun severler için vazgeçilmez bir projektör olacak.

Büyük ekranlarda etkileyici bir deneyim vadeden cihaz, yüksek dinamik aralık (HDR) uyumluluğu, HDCP 2.2 desteği ve kaliteli ses sağlayan bir stereo hoparlöre sahip. Ayrıca cihaz ev sinemasında sunduğu renk derinliği, kristal netliğinde ayrıntılar ve yüksek kontrast oranıyla da dikkat çekiyor.

Daha etkileyici sinema deneyimi

Cihazın sahip olduğu Ultra HD 4K çözünürlük; 8 milyondan fazla pikselle, daha keskin ve canlı görüntüler ile daha zengin renkler elde etmek için full HD’den dört kat daha fazla ayrıntı sunuyor. 4K çözünürlük kullanıcıların gerçeğe daha yakın görüntü almasını ve daha etkileyici bir sinema deneyimi yaşamalarını sağlıyor. DLP Teknolojisi ile geliştirilen cihaz, 2,200’lük lümen değeriyle maksimum düzeyde yaklaşık 570cd/m2’’lik bir parlaklık sunuyor. Güçlü bir görüntü elde etmek için cihazı ne kadar parlak hale getirmeniz gerektiği, projektörün ne kadar geri döndüğüne ve ayrıca mevcut aydınlatma koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Çok daha fazla ayrıntı ve doku

Meta verilerini alma ve görüntüleme özelliğine sahip olan HDR uyumlu cihaz, kullanıcıların çok daha fazla ayrıntı ve doku görmesine izin veriyor. Nesnelerin daha sağlam ve canlı göründüğü bu projektörde ekstra detaylar pencereden bakmak gibi büyük bir derinlik hissi yaratıyor.

Cihaz ile filmler, TV programları ve oyunlar çarpıcı renklerle daha keyifli hale geliyor. Bu model, gösterim yapılan duvar boyası pigmentleri için ayarlamalar yapılmasına ve seçilen parlaklık için en iyi Rec.709 kapsamını etkinleştirilmesine izin veren bir CMS veya Renk Yönetim Sistemine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Projektörün HDR içeriği de son derece iyi bir deneyim sunuyor.

Dikey lens kayması ve düşük fan gürültüsü

Daha geniş bir projektör yerleştirme olanağı sağlayan dikey lens kaydırma özelliğiyle cihaz, kurulumu basitleştirerek konumlandırmayı kolaylaştırıyor ve daha geniş bir ekran boyutu seçeneği sunuyor. Ayrıca cihazın fan gürültüsü maksimum parlaklıkta bile çok düşük ve ekonomik modda sadece 10-12dBA olarak hesaplanıyor. Türkiye’de 9.640 TL’den satışa sunulan cihaz, film, TV ve oyun severler için vazgeçilmez bir projektör olacak.

www.optoma.com

Etiketler: » » »
Share
713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?