logo

SAP Bankacılık Zirvesi “Dijital Bankacılık” Temasıyla Gerçekleşti

mh_sap_bankacilik_zirvesi

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin

SAP, “Dijital Bankacılık” temasıyla düzenlediği SAP Bankacılık Zirvesi’nde sektörü bir araya getirdi. 10 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Raffles Otel’de 500’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen SAP Bankacılık Zirvesi’nde değişen müşteri profili ve beklentileri, tüm bankacılık ekosistemini etkileyen yenilikçi teknolojiler, bu teknolojilerin şekillendirdiği dijital dönüşüm ve bankaların bu dönüşümü nasıl yönetilebileceği gibi önemli konu başlıkları her yönüyle masaya yatırıldı.

SAP Genel Müdürü Zeynep Keskin “Günümüzde tüketim kuralları değişiyor, sektör yalnızca iç değil dış piyasalardan da etkileniyor. Dalgalı bir denizde olduğumuzu söylemek mümkün… Ancak rotamızı iyi biliyorsak ve iyi bir mürettebata sahipsek koşulları lehimize çevirebiliyoruz. Bankacılık değişiyor ve dijitalleşiyor. Bu sadece bankacılığın müşteriye dokunan kısmının dönüşmesi değil, İK’dan ön sistemlere kadar her şeyin dijitalleşmesi anlamına geliyor. Özetle dijitalleşme bankaları farklılaştırıyor ve rekabette öne geçmelerine destek oluyor SAP olarak stratejimizi bu doğrultuda oluşturarak basit, hızlı ve esnek bir şekilde verinin anlamlandırılmasını sağlayan çözümler sunuyoruz. SAP’nin bankacılık sektörüne sunduğu çözümlerle gelen rekabetçilik ve operasyonel verimliliğin ekonomimize güç katacağına inanıyoruz” dedi.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş “Bankacılıkta üst yönetimin en büyük kuşkusu sistemde bir sıkıntı yaşanması ihtimalidir. Bu da bizi mevcut sisteme sıkı sıkı sarılmaya iter. Ancak performansımızı yerine getirmenin en önemli kriteri kuşkusuz teknolojidir. Teknoloji beraberinde farklılaşmayı getirir. İnovatif olmadan fark yaratmak mümkün değil. Ancak işinizi doğru yapıyorsanız ve teknolojiniz de sizi destekliyorsa farklılaşabiliyorsunuz. DenizBank’ın DNA’sında inovasyon ve yenilik var. Bu vizyon ile 2004 yılında IP tabanlı sistemlere geçme kararı verdik. Böylece DenizBank’ın dönüşümü başladı. Çevik olup çevik kalabilmek için inovasyona odaklandık. Çünkü dünya dijitalleşiyor, bankacılık dijitalleşiyor. Böyle bir dönemde müşterinin ne istediğini bilebilmek ve ona hızlı çözümleri sunabilmek gerekiyor. Bu dönemde müşterinin ‘cebine’ girebilen kazanıyor. Çünkü müşteri işini hızlı gerçekleştirmek istiyor. Bu da ancak teknoloji ve inovasyon ile sağlanabiliyor. Biz bunu başardık. Dijitalleşme ile aynı zamanda ciddi bir maliyet avantajı da elde ediliyor. DenizBank olarak dijitalleşme ile 4 maliyet kaleminden üçünü doğrudan azalttık. Teknolojiyi insan ile birlikte faaliyetlerimizin tam ortasına yerleştirdik” dedi

SAP EMEA Finansal Servisler ve Endüstriler Genel Müdürü Rob Hetherington, dijitalin hem küçük hem de büyük bankalar için bir fırsat olduğuna dikkat çekerek “Dijital bankacılık ile geleneksel bankacılık arasında ciddi farklılık var. Tam anlamıyla dijital bankacılık yapmak istiyorsanız uçtan uca dijital çözümler sunmalısınız. Bunun için de teknoloji size büyük imkanlar sağlıyor” dedi.

Santander Group’un SAP ile Dijital Dönüşümü

Zirvede bir araya gelen bankaların teknoloji hamleleri ve SAP’nin inovatif çözümleriyle elde ettikleri başarı öyküleri dinleyicilerden ilgi gördü. İspanyol Santander Group’un SAP ile gerçekleştirdiği dönüşümü anlatan Isban Santander Group Dijital Bankacılık Global Direktörü Jose De Ramon, dijitali yaşamayan bir şirketin müşterilerine dijitali satamayacağını söyleyerek “Santander için dijitale geçiş aslında bir dönüşüm hikayesi; SAP ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bir dönüşüm bu. Biz dijital markamızı iki itici güç üzerine inşa ettik. Biri çalışanlarımız; 200 bin çalışanımız için ev ile iş arasındaki duvarları yıktık. Diğer ise 100 milyonu aşan müşterilerimiz; akıllı bankacılık, çoklu kanal yapımız, sosyal medya bankacılığı ve inovasyon yaklaşımımız sayesinde müşterimiz için dijital bir marka yaratmayı başardık” dedi.

SAP, Geleceği Bir Bulut Şirketi Olarak Hedefliyor

Geleceği bir bulut şirketi olarak karşılamayı hedefleyen SAP, bankaları dünya standartlarında teknolojik çözümlerle tanıştırarak maliyet avantajı sağlıyor. SAP’nin bankacılık sektörüne sunduğu İş Analitiği çözümleri sayesinde hızla değişen müşteri davranışlarını anlık olarak analiz etmek ve yeni ürün ve hizmetleri hızla pazara sunarak rekabette öne geçmek mümkün oluyor. Bellek içi teknoloji ve vaka tabanlı analizlerle bankaların müşteri ihtiyaçlarını anında yakalamasını sağlayan SAP Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümleri, bankaların kişiye özel teklifler sunmasını kolaylaştırıyor. Bankalar için kurum stratejilerini şeffaflaştıran SAP İnsan Kaynakları Yönetimi çözümleri, her bir çalışanın performansının banka hedefleriyle paralel gelişimini sağlayan yönetim yapısını destekliyor. SAP Business One platformu, KOBİ’ler başta olmak üzere kurumsal müşterilerle banka arasında doğrudan entegrasyon sağlanmasına yardımcı oluyor.

www.sap.com/turkey

Etiketler: » » » » »
Share
3502 Kez Görüntülendi.