logo

Turkcell ve Microsoft Eğitimde İşbirliği Yapıyor

mh_turkcell_microsoft_isbirligi

Turkcell ve Microsoft, Turkcell’in eğitimde teknolojinin etkin kullanılarak daha başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Akıllı Eğitim Platformu”nda işbirliğine gitti. Eğitim kurumlarının dijitalleşmelerine katkı sağlayacak platformda, bundan böyle Microsoft işletim sistemi yer alacak. İki kurum arasındaki bu stratejik işbirliğiyle  öğretmenler Microsoft Educator Network’e üye olabilecek. Teknoloji ile eğitim, 21. yüzyıl eğitim modelleri, dijital okuryazarlık, sınıflarda Windows 8 kullanımı gibi birçok pedagojik ve teknolojik eğitimden ücretsiz yararlanabilecek. Platform ayrıca tüm Microsoft eğitim tabletlerinin içerisine entegre edilerek öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulacak.

Turkcell ve Microsoft bu işbirliğinin yanı sıra eğitimde teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bir de insiyatif başlattı. Yeni eğitim teknolojileri ve trendlerinin anlatıldığı “Eğitimde Teknoloji Kullanımı” başlıklı toplantıların ilki İstanbul’da yapıldı. Toplantıda eğitim sektörünün temsilcileri ve eğiticileri, mobil nesillerin eğitiminin dijital teknolojiler kullanılarak nasıl güçlendirileceği konusunda bilgiler alarak, fikir alışverişinde bulundular.

Sınıf içine kurulan akıllı tahta üzerinden öğrencilerin tablet cihazlarla dersi takip etmesine olanak sağlayan Turkcell Akıllı Eğitim Platformu, eğitim kurumlarının dijital dönüşümlerini kolayca yapabilmelerine fırsat sağlıyor. Platformla interaktif bir eğitim sağlanırken, öğretmen ve öğrencilerin okulda, evde diledikleri her yerde 3G ile hızlı, güvenli ve kesintisiz internetle bilgiye her yerden ulaşmalarına imkan tanıyor. Eğitimde teknolojiyi daha etkin kullanmaları için hayata geçirilen Microsoft Educator Network’le de eğitimciler profesyonel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri eğitimleri online olarak alabiliyor. Ağ sayesinde eğiticiler oyunlarla öğrenme stratejileriyle ilgili bilgilere de kolayca ulaşabiliyor. Forumu kullanan eğiticiler ise kendi arasında ya da dünya üzerindeki meslektaşlarıyla istedikleri konuyu da tartışma imkanı buluyor. Ayrıca öğretmenler, Office Mix, OneNote, Office 365 gibi Microsoft programlarından da faydalanabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.turkcell.com.tr/kurumsal/kurumsal-cozumler

Etiketler: » » »
Share
2441 Kez Görüntülendi.