logo

11. Nesil Intel Core H-Serisi Mobil İşlemciler Satışa Çıktı

Intel Core i9-11980HK önderliğinde 11. Nesil Intel Core H-serisi mobil işlemciler (kod adı “Tiger LakeH”), dünya çapında satışa çıktı. Intel Core i9-11980HK, 5,0 gigahertz’e (GHz) varan hızlara ulaşarak oyunlara, içerik üreticilerine ve iş profesyonellerine yönelik dizüstü bilgisayarlarda en yüksek performansı sunuyor.

Intel Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Grubu Genel Müdürü Chris Walker “11. Nesil Intel Core H serisi işlemciler mobil oyunları, içerik üretmeyi ve ticari iş istasyonları sistemlerini yepyeni boyutlara taşıyor. 20 PCIe 4.0 şeridine sahip H serisi işlemciler, çift basamaklı tek çekirdek ve çok çekirdekli performans iyileştirmeleri, üst düzey gameplay, doğrudan bağlı depolama ve oyun meraklıları için platform bant genişliği ile 11. Nesil mobil ailemizin heyecan verici bir uzantısıdır. 11. Nesil H serisi, kullanıcıların oyun oynamasına, yaratıcı olmasına ve ana kart biçim katsayısı fark etmeksizin lider performans ile bağlantı kurmasına olanak tanıyan, sektörde en yüksek performansa sahip mobil işlemcidir” dedi.

Mobil Cihazlarda Masaüstü Kalibreli Oyun Performansı Hakkında

Yeni 11. Nesil Intel Core H serisi işlemcilerle Intel, dünyanın en iyi dizüstü oyun işlemcilerini dünyanın dört bir yanındaki gamerlara sunmak için gelişmiş işlemci tasarımından ve PC oyunlarındaki derin uzmanlığından yararlanıyor.

11. Nesil Intel Core H35 serisi tarafından oluşturulmuş performans ivmesini genişleterek 10 nanometre SuperFin işlem teknolojisine dayanan 11. Nesil Intel H serisi işlemciler, 5.0GHz’e kadar çıkan tek ve çift çekirdekli turbo performans ile sekiz adede kadar çekirdek ve 16 thread içerir. Ek olarak, merkezi işlem birimi (CPU), grafik kartına bağlı yüksek hızlı GDDR6 belleğe doğrudan erişebilir, bu da oyuncuların daha düşük gecikmeyle daha yüksek kare hızları deneyimlemesini ve büyük dokuları daha hızlı yüklemesini sağlar. Mobil işlemci, 10. Nesil H serisi işlemcilere kıyasla merkezi işlem birimine toplam PCIe bant genişliğinin 2,5 katını ve diğer endüstri işlemcilerine kıyasla toplam PCIe bant genişliğinin üç katını sunar.

Bu Son Teknoloji Platform Hakkında

11. Nesil Intel Core H serisi mobil işlemciler, sınıfının en iyi bileşenleri ve bağlanabilirlik sayesinde içerik üreticilerinin ve iş profesyonellerinin görevlerini nerde olurlarsa olsun daha hızlı yürütmelerini sağlar. Bütün dizüstü bilgisayarlar için bir ilk olan 20 şeritli PCIe Gen 4 sunan işlemci, 4k HDR/Dolby Vision video akışı, hızlı depolama ile zengin yapılandırmalar, yüksek performans ve kapasite için hibrit Intel Optane, 6GHz Intel Killer Wi-Fi 6E (Gig +) desteği ve daha hızlı bağlantılar için saniyede 40 gigabayta (GB) kadar ulaşan Thunderbolt 4 sunar.

Yeni platform özellikleri aynı zamanda şunları içerir

– Raid 0’da önyüklenebilir Intel Rapid Storage Teknolojisine sahip 20 PCIe Gen 4.0 şeridi ve özel bir platform denetleyici hub’ından 24 PCIe Gen 3.0 şeridi içeren toplam 44’e kadar PCIe şeridi.

– DDR4-3200’e kadar bellek desteği.

– 40 Gbps’ye kadar veri aktarım hızlarına sahip Thunderbolt 4.

– Ayrık Intel Killer Wi-Fi 6E (Gig+).

– Güç için optimize edilmiş yardımcı ekrana entegre edilmiş Çift Yerleşik Ekran Bağlantı Noktası.

– Bugünün lansmanı, sekiz çekirdekli ve 16 iş parçacıklı Intel Core i9-11950H liderliğindeki yeni Intel vPro H serisi işlemcileri ve Intel Xeon W-11000 serisi mobil işlemcileri de tanıtıyor. 11. Nesil Intel vPro platformu üzerine inşa edilen rakipsiz ticari sınıf bilgisayar platformu, kapsamlı donanım tabanlı güvenliğin ve çığır açan performansın yanı sıra, mühendisler, veri bilimcileri, içerik üreticileri ve çok iş parçacıklı, performansı yoğun uygulamaları masalarından veya hareket halindeyken halletmesi gereken finansal analistler gibi profesyonel kullanıcılar için güçlü bilgi işlem deneyimleri sunar.

Yeni 11. Nesil Intel Core vPro H-serisi işlemciler ve Xeon W-11000 serisi mobil işlemciler bugün tanıtıldı ve yeni Intel Core vPro platformuyla birleştirildiğinde şunları sunuyor

– Xeon + Hata Düzeltme Kodu (ECC) bellek.

– Intel Donanım Kalkanı – 11. Nesil Intel Core vPro mobil işlemcilerle sağlanan Intel vPro platformunda özel olarak mevcuttur, işletmeler için dünyanın en kapsamlı donanım tabanlı güvenliğini ve Windows tabanlı sistemler için fidye yazılımlarını ve kripto madencilik saldırılarını durdurmaya yardımcı olmak için endüstrinin ilk ve tek silikon destekli yapay zeka tehdit algılamasını sağlar. Ayrıca, sadece yazılım çözümlerinden uzun süre kaçmış tüm saldırı türlerini engellemeye yardımcı çığır açan Intel Control-flow Enforcement teknolojisi ile donatılmıştır.

– Intel Toplam Bellek Şifreleme.

– Intel Aktif Yönetim Teknolojisi.

– Intel Derin Öğrenme Desteği.

Geniş Kullanılabilirliğe Sahip Tasarım Çeşitliliği hakkında

11. Nesil Intel Core Mobile H serisi ve Intel Xeon W-11000 serisi işlemciler, bu yıl tüketici, ticari ve iş masası segmentlerinde 80’den fazla ‘enthusiast’ dizüstü bilgisayar tasarımına güç verecek. Dünyanın dört bir yanındaki Intel iş ortaklarına lansmanla gönderilen bir milyondan fazla 11. Nesil H-serisi işlemciyle, ister sık sık yenileme gerektiren oyunlar, ister dayanıklı içerik üretimi veya mobil iş istasyonları olsun, mobil bilgi işlem söz konusu olduğunda başka hiç kimse insanlara daha fazla seçenek ve kullanılabilirlik sunmuyor.

Ek Yasal Sorumluluk Sınırları

Performans sonuçları, yapılandırmalarda gösterilen tarihlerdeki testlere dayanmaktadır ve genel kullanıma açık bütün güncellemeleri yansıtmayabilir. Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişir. Daha fazla bilgi için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edebilirsiniz.

Maliyetleriniz ve sonuçlarınız farklılık gösterebilir.

Belirli özellikler yalnızca belirli SKU’larda (Stock Keeping Unit) kullanılabilir. Belirli cihaz detayları için lütfen OEM web sitesini kontrol edin.

Intel, Principled Technologies tarafından yönetilen BenchmarkXPRT Geliştirme Topluluğu da dahil olmak üzere çeşitli kıyaslama gruplarına katılarak, sponsorluk yaparak ve / veya teknik destek sağlayarak karşılaştırmaların geliştirilmesine katkıda bulunur.

Intel teknolojileri, etkinleştirilmiş donanım, yazılım veya hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Saat frekansını veya voltajını değiştirmek, herhangi bir ürünün garantisini geçersiz kılabilir ve işlemcinin ve diğer bileşenlerin tutarlılığını, güvenliğini, performansını ve ömrünü azaltabilir. Daha fazla bilgi için sistem ve bileşen üreticilerine danışın.

Etiketler: » »
Share
576 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?