logo

15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Sahiplerine Verildi

mh_altin_pusula_halkla_iliskiler_odulleri

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl “Birlikte Daha Güzel” temasıyla Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone iletişim sponsorluğunda 15.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahipleriyle buluştu. Ödül kazanan proje ve kuruluşlar 30 Mayıs 2016 tarihinde Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın Seçici Kurul Başkanlığı’nı yaptığı ödül törenine UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Marcos Athias Neto, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasının önemli simaları ile seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, medya ve halkla ilişkiler profesyonelleri, akademisyenler ve genç iletişimciler katıldı.

TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş, dernek olarak iletişim dünyasındaki değişime liderlik etmek için çalıştıklarını, sürdürülebilir kalkınmanın ise bu değişimlerin odağına yerleştiğini belirtti. Karakaş “Hepimiz yaşanabilir bir dünyayı hayal ediyoruz. Kurumların, şirketlerin yönetim politikalarına sürdürülebilir iletişimi yerleştirmeleri, dünyanın geleceği için de bir zorunluluk. Bu nedenle sürdürülebilir kalkınmayı önemsiyor ve TÜHİD olarak UNDP ile bu hedefe odaklanan projeleri teşvik etmek için ödül veriyoruz” dedi. Geçen sene 124 olan başvuru sayısının bu sene 207’ye çıktığına da dikkat çeken Karakaş “Bu durum, sektör için umut verici. Gelecek yıl sayının daha da artacağına inanıyoruz” dedi.

Hamdi Akın: “İletişimin kurumlar için önemi artıyor”

Seçici Kurul Başkanı Hamdi Akın Hepimiz iş dünyasının içindeyiz ve iletişimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu yarışma vesilesiyle kurumların büyük emekle hazırladıkları çalışmalarını inceleme fırsatı yakaladık. İletişimin bir kurum için değerinin arttığını ve iletişim projelerinin de kuruluşlar ve hedef kitleleri için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Ben bu nedenle jürimiz adına bu kıymetli projeleri hazırlayan ekipleri ve onlara kaynak yaratan yöneticilerini kutluyor ve sürekliliğini diliyorumdedi.

 207 proje başvurdu, 33’ü ödüllendirildi.

15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 135’i kurum, 72’si Genç İletişimci Projesi olmak üzere 16 ana ve 10 alt kategoride 207 proje başvuruda bulundu. Projelerden 33’ü ödüllendirildi. Ayrıca, İletişim duayenlerimiz Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucumuz Prof. Dr. Alâeddin Asna adına “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü” de sahiplerine verildi.

Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü Vizyoner Türk İşkadını Olarak Dünya Çapında Başarılı Temsiliyeti nedeniyle Intel Yeni Teknolojiler Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’e, meslek profesyonelleri ve iş dünyası nezdinde Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise yarışmaya “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde başvuru yapan Arkas Holding’in Arkas Sanat Merkezi projesine takdim edildi.

Ayrıca, yakın zamanda kaybettiğimiz Türkiye’de halkla ilişkiler faaliyetlerine ilk başlayan ve etkin olarak sürdüren Koç Holding’in değerli yöneticisi, Türk Sanayiinde birçok alanda öncü olan Merhum Mustafa Koç anısına özel Altın Pusula Plaketi aile adına Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl’a takdim edildi.

15. Altın Pusula Ödül Töreni Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, BrandMap, Halklailiskiler.com, Habermetre, Medya Takip Merkezi, Install, İltek, Krema, KM Events, Mix Music, Wanda Digital, Elapro, Faselis, Medyaloji, Memorial, Özlem Kristal sponsorluğunda gerçekleşti.

 15.Altın Pusula Ödülünü kazanan projeler, kuruluşları ve halkla ilişkiler ajansları

 Büyük Ödül

G20 Türkiye Dönem Başkanlığı İletişim Çalışmaları
Dişişleri Bakanlığı G20 Dönem Başkanlığı        / HILL + KNOWLTON STRATEGIES

 UNDP Özel Ödülü

Antalya Akıllı Şehir Lansmanı
Türk Telekomünikasyon / Directcomm Marketing Group

 Jüri Özel Ödülü
Gelenekten Geleceğe Kutnu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi / Mark&Mark İletişim Danışmanlığı

Jüri Özel Ödülü

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor
Finansbank, Microsoft Türkiye, Habitat Derneği / Effect Halkla İlişkiler

 Jüri Özel Ödülü

Sultan II.Bayezid Külliyesi Edirne Darüşşifası İyileştirme Projesi
Abdi İbrahim / Lobby İletişim

 Jüri Özel Ödülü

Günışığı
Türk Telekom

 Kurumsal İletişim

Dünyanın En Güzel Hediyesi Kampanyası
Pegasus Hava Yolları

Gündem Yönetimi

“Peynirler Ambalaja Girmeli”
Ambalaj Sanayicileri Derneği –ASD / MPR İletişim Danışmanlığı

Kurum İçi İletişim

ALLIANZ Türkiye Sosyal Medya İletişim Elçileri Programı
ALLIANZ Türkiye

Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri

İstanbul Light Festival Zorlu Center
Zorlu Gayrimenkul / HİLL + Knowlton Strategies

Etkinlik Yönetimi

Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler Buluşması
Unilever Food Solutions / Ünite İletişim Danışmanlığı

Kurumsal Sorumluluk

Çevre

Korna Çalma, Huzurumu Çalma
Toyota Türkiye / Message İletişim

Eğitim

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi
Türkiye Vodafone Vakfı / Benchmark Danışmanlok / Ogilvy PR

Kültür & Sanat

Akbank Kısa Film Festivali “Ödüllü Filmler Üniversitelerde”
Akbank / Strateji Tanıtım

Sağlık

Dokunmaktan Korkma / Meme Kanseri Bilinçlendirme Hareketi

General Electric Türkiye / Effect Halkla İlişkiler

Spor

ETİ Sarı Bisiklet
ETİ Gıda / Medyaevi İletişim Danışmanlığı

Diğer

Yaşa Devam
Doğuş Holding

Dijital ve Sosyal Medya İletişimi

Koç Holding 10 Kasım Entegre Medya Projesi
Zer

Sivil Toplum Kuruluşları

İçerde Çocuk Var
Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı / İletişim Ofisi

Kamu Kuruluşları

Şeffaf Mutfak, Sağlıklı ve Güvenilir İşletmeler Projesi
Çekmeköy Belediyesi

Sponsorluk İletişimi

Eğitim
Harika Matematik Sergisi
Finansbank / Effect Halkla İlişkiler

Kültür & Sanat

AVEA Sıra Dışı Müzik Konserleri
Türk Telekomünikasyon / Vaye İletişim

Spor

Görme Engelli Futbol Milli Takımı ve Sesi Görenler Ligi Sponsorluğu
TURKCELL / İz İletişim

Diğer

Akbank Yerel Festival Sponsorlukları
Akbank

Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri

Şekerbank “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”
Şekerbank / Karakaş Halkla İlişkiler

Medya İlişkileri

Lansman: Alışverişin App’i Hopi
Hopi / Goodworks İletişim Danışmanlığı

Uluslararası Proje/Kampanya

NİSSAN GT ACADEMY
NİSSAN Otomotiv / Effect Halkla İlişkiler

Türkiye Markası Kategorisi

G20 Türkiye Dönem Başkanlığı İletişim Çalışmaları
Dişişleri Bakanlığı G20 Dönem Başkanlığı        / HILL + Knowlton Strategies

Kategori Dışı Projeler

Genç Çizgi
Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi

Genç İletişimciler Projeleri

İz Kampanyası
Bahçeşehir Üniversitesi

1 Değil! 2 Değil! 3 Değil!

Giresun Üniversitesi

Elini Değil, Şiddeti Kaldır Hareketi
Erciyes Üniversitesi

Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri şu isimlerden oluştu

Hamdi Akın – 15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Seçici Kurul Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı,  Aybala Şimşek – Şekerbank Strateji ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı, Bengi Vargül Şen – Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Hava Limanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü, Candan Fetvacı – Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı, Dr. Abdurrahman Çelik – Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri, Dr. Hasan Süel – Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı-Dış İlişkiler/ Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı, Ebru Şenel Erim – Unilever Dış İlişkiler Direktörü NAMETRUB, Elif Dağdeviren – EDGE Yapım ve Yaratıcı İletişim Danışmanlığı Kurucu CEO, Engin Gedik – Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü, Faik Uyanık – UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü, Fügen Toksü – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı ve Toksü & Chase Ajans Başkanı, Gonca Karakaş – TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Effect Halkla İlişkiler Kurucusu ve CEO’su, Hakan Güldağ – TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu – İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Hansın Doğan – UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Özel Sektör Yöneticisi, Özlem Öz – Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü, Işıl Arıdağ- İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ünite İletişim Ajans Başkanı, İlker Baydar – Markafoni Grup CEO, Kemal Kaptaner– Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü, Levent Erden – Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı, Murat Oray – TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Basın Danışmanı, Oya Ünlü Kızıl – Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü, Pınar Dülgerler Dinç – INTEL Türkiye Pazarlama Müdürü, Prof. Dr. Sevda Alankuş- Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Serhat Akkılıç- Project House HAVAS Yönetici Ortak, Şerif Kaynar – KornFerry Onursal Başkanı, Vahap Munyar – TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı

TÜHİD Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü Seçici Kurul Üyeleri

Gonca Karakaş – TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Effect Halkla İlişkiler Kurucusu ve CEO’su, Prof. Dr. Aysel Çelikel – Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı, Doç. Dr. Itır Erhart – İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya İletişim Sistemleri Bölümü / Adım Adım Oluşumu Kurucusu, Sibel Asna – A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı, Yörük Kurtaran – İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi

15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi Seçici Kurul Üyeleri

Doç. Dr. Tuğçe Gürel Boran – İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Altın Pusula Genç İletişimciler Kategorisi Seçici Kurul Başkanı, Armağan Engel – Finansbank İletişim Bölüm Müdürü, Atıf Ünaldı – IPTV Derneği Başkanı, Başak Solmaz – TÜSİAD Kurumsal İletişim Sorumlusu, Cem Tanır – Boyner Grup Kurumsal İletişim Direktörü, Fadile Paksoy – Benchmark Ajans Başkanı, Sarp Eser – Proximity İstanbul Genel Müdürü, Sevil Wittmann – Vodafone Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü

Etiketler: » » » » » »
Share
2021 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?