logo

165 Sanatçı Mehmetçik Vakfı İçin Sergide Buluştu

mh_sergi_mehmetcik_vakfi_beylerbeyi_sarayi

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden sanatçıların resim, heykel, özgün baskı, gravür, fotoğraf, seramik gibi çalışmaları ile katıldığı “TheArtCore 2016” başlıklı sergi 27 Mayıs 2016 tarihinde Beylerbeyi Sarayı Tünel Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

2 Haziran 2016 tarihine kadar ziyarete açık olacak sergi, Nişart ve Pinelo Gallery desteği ile ressam Sibel Tetik tarafından organize edildi.

Çağdaş günümüz sanatçıları haricinde sergide, Adnan Turani, Necdet Kalay Orhan Kurmalı, Ergin İnan, Nazmi Cekli, Faruk Cimok, İbrahim Safi, İsmail Teoman, Mustafa Ayaz, Cavidan Tortum gibi değerli  hocaların eserleri de yer aldı.

Sergiden elde edilecek gelirler, Mavi Haliç Lions Kulübü ve  Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği  tarafından, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Kendisi de bir ressam olan serginin koordinatörü Sibel Tetik, “Yaşadığımız coğrafya, son zamanlarda yaşanan üzücü olaylara karşın bozulamayacak kadar güzel… Tarih öncesi çağlardan günümüze kadar uzanan kültürleri içinde barındıran bu coğrafyanın sanatçıları olarak sesimizi sanatla duyurmak istedik ve bu sergi için kolları sıvadık. Sanatseverleri Mehmetçik Vakfı için bir araya geleceğimiz sergimize bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler: » » »
Share
2005 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?