logo

26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri Sahiplerine Verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 28 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen törende Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Oyuncu ve Müzisyen Zuhal Olcay ile Yönetmen, Yazar, Senarist, Besteci Zülfü Livaneli’ye takdim edildi.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı. Kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

En İyi Film Ödülü: “Nuh Tepesi” (Yönetmen: Cenk Ertürk)

– Yılmaz Güney Ödülü: “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)

– En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)

– En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Film: “Küçük Şeyler”)

– En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Film: “Aden”)

– Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Film: “Küçük Şeyler”)

En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Film: Kraliçe Lear”)

– En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Film: “Nuh Tepesi”)

– En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Film: “Aden”)

– Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Film: “Görülmüştür”)

– Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Film: “Görülmüştür”)

– Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Film: “Uzun Zaman Önce”)

– Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Film: “Küçük Şeyler”)

– Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Film: “Kronoloji”)

Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

– En İyi Film Ödülü: “Ayakkabı” (Yönetmen: Nehir Tuna)

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda Ödül Kazananlar

– En İyi Belgesel Film: “Hatırımda” (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)

– En İyi Deneysel Film: “Farklı Ağıllar” (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)

– En İyi Kurmaca Film: “Servis” (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)

Jüri Özel Ödülü: “Dede” (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

Adana Kısa Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

– En İyi Film Ödülü: “Küfe” (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)

Adana İzleyici Ödülü

“Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü

Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)

SİYAD “Cüneyt Cebenoyan” En İyi Film Ödülü

“Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)

Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü

“Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

altinkozaff.org.tr

Etiketler:
Share
1056 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?