logo

3. HacknBreak Açık İnovasyon Kampı Gerçekleşti

Açık İnovasyon Derneği tarafından “Biz, Benden Akıllıyız” mottosuyla düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı’nda bu yıl yine Türkiye’nin en nitelikli ve yaratıcı insanları bir araya gelip daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalıştılar.

1.700 kişi başvurdu

Urla / İzmir’de gerçekleşen kamp boyunca seminer, eğitim, söyleşi, atölye gibi 150’nin üzerinde alt etkinliğin düzenlendiği HacknBreak’te 1.700 başvurunun arasından titizlikle seçilen 600 katılımcı 9 gün 9 gece boyunca daha iyi bir gelecek inşa etmek için öğrendikleri ve katma değerli projeler üzerinde çalıştıkları bir hafta geçirdi.

Etkinlik konuşmacıları arasında here.com Ürün Müdürü Dylan Babbs, ELDOR Genel Müdürü Hayrettin Çelikhisar, Prof. Dr. Özgür Özlük, Lemi Orhan Ergin, Kayra Otaner, Uğur Umutluoğlu, İsmail Hakkı Polat, Banu Güsar, Münih Teknik Üniversitesi’nden Tolga Birdal, Bager Akbay, hurriyet.com CTO’su Cenk Okan Özpay, Myra Ajans Başkanı Rauf Kösemen ve Damla Özlüer başta olmak üzere 100’ün üzerinde konuşmacı 9 gün süren kampta bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Yapay Zeka ile Dans Et!

Sabahları spor ve yoga yaparak güne başlayan katılımcılar gün boyunca yapay zeka, nesnelerin interneti, blockchain, tasarım, dijitalleşme, girişimcilik, sürdürülebilirlik gibi konularda etkinliklere katıldı, aynı zamanda tango workshoplarında dans etti, akşam konserlerinde eğlenme fırsatı buldu. Gün içinde eş zamanlı olarak çok sayıda etkinliğin gerçekleştiği kampta, akşamları katılımcıların bir kısmı konserde eğlenirken diğer kısmı teknoloji seminerlerine katıldı ya da hackathonlar için günün ilk ışıklarına kadar çalıştı.

Açık Sahne’de düzenlenen “ICT’nin Rolling Stones’u” panelinde konuşan Doğan Taşkent, Ömer Erkmen, Jale Akyel ve Enis Erkel, teknoloji ve internetin Türkiye’ye ilk geldiği yıllardan bugüne kadar evrildiği süreci ve yaşadıklarını X, Y ve Z kuşağı katılımcılarla paylaştı. Müzik tarihçisi Murat Meriç, yakın tarihte teknolojinin ülkemizdeki yansımalarını şarkı sözlerinden örneklerle katılımcılara aktardı.

Kosova Cumhuriyeti İnovasyon ve Girişimcilik Bakanlığı’ndan üst düzey bürokratlardan oluşan bir heyet de hafta boyunca HacknBreak’e katılmak üzere OpenCampus’teydi.

Hackathonlarda kıyasıya mücadele ettiler!

HacknBreak sponsorlarından global harita teknolojileri firması Here.com ve otomotiv sektörünün büyük oyuncularından Eldor’un düzenlediği iki ayrı Hackathonda 36 saat çalışarak proje geliştiren katılımcılar kıyasıya mücadele etti. Uzun saatlerini uyumadan geçiren katılımcılar, yaptıkları proje sunumlarının ardından ödüllerini aldılar.

Bu yıl Here.com, Eldor ve Connected2.me’nin sponsoru olduğu HacknBreak, Commencis, Faselis, Viking Kağıt, Redbull, Banvit gibi kurumsal desteklerin yanı sıra yüzlerce kişinin bireysel desteğiyle gerçekleşti.

Açık İnovasyon Derneği, Urla’daki yerleşkesi OpenCampus’te yıl boyunca kamu akademi ve özel sektörü bir araya getirerek farklı disiplinlerde pek çok kampa ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Etiketler: » »
Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?