logo

3. Sürdürülebilir İş Ödülleri Sahiplerine Verildi

mh_surdurulebilir_is_odulleri

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri Swisssotel The Bosphorous’da yapıldı ve iş dünyasının firmalarını bir araya getirdi. Gecenin sunuculuğunu yapan Gazeteci Sevinç Satıroğlu üretimin ve tüketimin hız kazandığı günümüzde, bir yığın atıkla karşı karşıya kaldığımızı söyledi. Törende ayrıca marka değerlerini, kurumsal değerlerini artırmak için çalışan şirketlerin aynı zamanda insanlığa ve geleceğe hizmet ettiği vurgulandı. “Sürdürülebilir İş Ödülleri” Atık Yönetimi kategorisinde TOFAŞ Sürdürülebilir Atık Yönetimi İçin 5R uygulaması ile ödül alırken, Sürdürülebilirlik İletişimi kategorisinde Bu Dünya Bizim kampanyası ile Ülker ödül kazandı. İş Yerinde Demokrasi ile Boyner Grup Çeşitlilik ve Dâhil Etme kategorisinde, Tedarik Zinciri Yönetimi kategorisinde Altıparmak, Arıcım projesi ile Küçük Şeyler Doğayı Yeniler projesi ile Tetra Pak Sosyal Etki kategorisinde ödül aldı. KOBİ ödülü Atık Yönetimi kategorisinde Arıtma Çamurlarından Yenilenebilir Enerji Eldesi ile İNEVA Çevre Teknolojileri’ne, Karbon ve Enerji Yönetimi kategorisinde ise Yeşil Enerji Teknolojileri Kompleksi ile Hidropar HKTM’ye verildi.

Bugün ve gelecekte dünyanın en zengin ülkesi petrol zengini ülkeler değil, en çok su kaynaklarına sahip olanlardır vurgusu yapılan törende, su yönetiminin önemine dikkat çekilirken Brisa Bridgestone İzmit Tesislerinde, Çekilen Yeraltı Suyu Miktarının Azaltımı Çalışmaları ile ödül aldı.

Yılın Startup’ı  Seçildi !

Bu yıl ilk kez Startup kategorisine yer verilirken bu kategoride ödülü, Reengen Enerji Teknojileri IoT Platformu aldı.

İş dünyasını ve ekonomi çevresini bir araya getiren gecede, bugünün ihtiyaçlarını gelecek nesilleri düşünerek karşılayan, geleceğe yön vererek sürdürülebilir iş modellerini hayata geçiren şirketlere ödül verildi.

Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde kazanan şirketler, her kategoride Türkiye’nin alanında önemli isimlerinden oluşan 27 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirilerek belirlendi.

Türkiye’nin önemli kar amacı gütmeyen kuruluşlarından olan Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin amacı, sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak, önemli etkiler yaratmış kurumların sosyal, ekonomik ve çevresel konulardaki projelerini öne çıkararak, başarılı projeleri geniş kitleler ile paylaşmak ve bu projelerin rol model olmasını sağlayarak değişimi teşvik etmektir.

Etiketler: »
Share
1238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?