logo

3M, Müşteri İnovasyon Merkezi’ni İstanbul’da Hayata Geçirdi

mh_3m_inovasyon_merkezi

Soldan sağa: 3M Orta ve Doğu Avrupa Ar-Ge Direktörü Chris Howitt, ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, 3M Türkiye Genel Müdürü Andrei Holban, 3M Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Giuseppe Castaldi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut ve 3M Ar-Ge’den Sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu

3M, İstanbul’da önemli bir yatırıma daha imza attı. İleri seviyedeki bilim ve teknolojilerini yeni ve sıra dışı şekillerde kullanarak inovasyon yeteneğini 55.000’den fazla ürün ve 100.000’den fazla patente yansıtan 3M, 4 milyon dolarlık bir Ar-Ge yatırımının parçası olarak Müşteri İnovasyon Merkezi’ni İstanbul Kavacık’ta açtı.

3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M’in müşterileriyle birlikte inovasyon süreçlerini gerçekleştirmeye ve 3M ürünlerinin hayatın birçok noktasına erişmesine olanak sağlayarak, dünyadaki 50’inci merkez olma özelliğini taşıyor. Bu merkezler, müşterileri 3M teknolojileri ile buluşturmanın yanı sıra ihtiyaçlarına birlikte çözüm yaratmaya yönelik platform görevi üstleniyorlar. 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi ise, özellikle Türkiye’nin öne çıkan endüstrilerine odaklanmak üzere tasarlandı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut’un katılımının yanı sıra 3M Ar-Ge’den sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu, 3M Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Giuseppe Castaldi, 3M Orta ve Doğu Avrupa Ar-Ge Direktörü Chris Howitt, ve 3M Türkiye Genel Müdürü Andrei Holban açılış töreninde hazır bulundu.

“3M’in sırrı müşterilerini dinlemek”

3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nin açılışında konuşan 3M Ar-Ge’den sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu, inovasyonun, 3M iş felsefesinin tam merkezinde olduğunu belirterek Bilimsel araştırmaları çok önemsiyoruz ve inovatif yaklaşımımızın sonucu olarak da satışlarımızın üçte biri, beş yıl önce piyasada olmayan yeni ürünlerden geliyor. Her sene gelirimizin yüzde 5.5’lik bir bölümünü Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz. Hem yerel hem de küresel bilgi birikimimizi kullanarak gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge faaliyetlerimizle, yeni ürünler sunuyor ya da var olan ürünlerimizi geliştirerek müşterilerimizin gereksinimlerine uygun çözümler yaratıyoruz” dedi. 3M’in başarısındaki sırrın müşterilerini dinlemek olduğunu belirten Joe Liu “3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi’nin de dünyadaki benzerleri gibi müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm bularak, 3M biliminin inovasyona dönüşeceği bir merkez rolü üstlenecektir dedi.

Yatırımlar sürüyor

3M Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Giuseppe Castaldi, bundan 3 yıl önce 3M olarak Türkiye’de yeni yatırımlar yapmaya söz verdiklerini ve bu sözü tutmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek 4 milyon dolarlık bir Ar-Ge yatırımının parçası olan 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’ni hayata geçirdik. Bu yatırım Türkiye’de yapmakta olduğumuz yatırımların sadece küçük bir kısmı. Halihazırda sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya üretim yapacak olan Çorlu bölgesel üretim tesisimizin yatırımları da bütün hızı ile devam ediyor. Bu yatırım tamamlandığında Türkiye’ye toplam 500 milyon dolarlık ek bir yatırım daha gerçekleştirmiş olacağız” dedi. 3M Müşteri İnovasyon Merkezi sayesinde 3M’in Türkiye’de müşterileri ile beraber büyümeyi hedeflediklerini belirten Castaldi Türkiye, 3M’in Orta ve Doğu Avrupa’da ikinci en büyük pazarı olma özelliği taşıyor. Türkiye, güçlü ekonomisi, dinamik pazarı ve büyüme potansiyeli sebebiyle 3M için büyük önem arz ediyordedi.

3M Ar-Ge yapısının önemli bir parçası olan Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M müşterilerine Ar-Ge ekibi rehberliğinde 3M teknolojilerini tanıma ve deneyimleme fırsatı tanıyarak, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirilmesini sağlayacak. Bu merkezde yapılacak seminer ve eğitimlerde de sektörel ve küresel trendler ve yenilikler müşterilerle paylaşılacak. 600 metrekarenin üzerinde bir alana sahip olan 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nde, toplantı odaları, teknoloji ve çözüm demonstrasyonlar alanları bulunuyor.

www.3M.com

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2690 Kez Görüntülendi.