logo

42 Gram Ağırlığında Bilgisayar

mh_quadro_mini_stick_pc

Acil durumlarda 42 gram ağırlığında bir bilgisayar ister misiniz? Mobil çözümler çoğu zaman çalışanlar için hayat kurtarsa da, bazen sırtınızda dizüstü bilgisayar ya da tablet taşımak can sıkıcı olabiliyor. Son zamanlarda ise bilgisayar teknolojisi, bir sonraki adımına geçti. Yeni nesil mini bilgisayarların boyutu, cebe sığacak hale geldi.

Quadro’nun ülkemizde satışa sunduğu Mini Stick PC’ler sadece 42 gram ağırlıkla her an yanınızda olacak. Cihazı kullanmak için tek ihtiyacınız olan ise bir adet HDMI bağlantısı.  USB bellek boyutundaki cihazın içerisinde, 22 nanometre 4 çekirdekli Intel işlemci bulunuyor. 2 GB DDR3L-1333 RAM ile tüm önemli işlerinizi hızlıca yapmanız mümkün.

32GB SSD Disk bulunan cihaz, SD kart desteğiyle 64 GB hafızaya kadar yükseltilebiliyor. Özellikle yanınızda sürekli olarak bilgisayar taşımak istemediğiniz zamanlarda cihaz işlerinizi kolaylaştıracak.

42 gramlık bu cihazda 2 adet Mini USB, 1 Adet USB 3,0, 1 adet USB 2,0 yuvası bulunuyor. USB 3.0 sayesinde, en hızlı şekilde dosya aktarımını yapabiliyorsunuz. Üstelik Wi-Fi desteği sayesinde kablolardan kurtululup, Wi-Fi ağlarla İnternete ulaşabilirsiniz.

Bluetooth 4,0 bağlantısı bulunan cihaz ile mobil cihazlarla bağlanıp dosya aktarımı yapabilirsiniz.  Tabi ki üründe klavye ve fare desteği de bulunuyor. Ürünü Televizyonunuzun HDMI portuna takıp televizyonunuzu bir Bilgisayara çevirebilmeniz de mümkün.

Cihaz, Windows 8,1 ve Android işletim sistemlerini destekliyor. İstenildiğinde 2 sistemi aynı anda kullanmak da mümkün.

Etiketler: »
Share
949 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?