logo

“8 Saniye” İzleyicisiyle Buluşmaya Hazırlanıyor

mh_film_8saniye

Çok sevilen ve çok izlenen filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak, yeni filmi 8 Saniyeile 4 yıl aradan sonra sinemaya dönüyor. Başarılı yönetmenin senaryosu Esra İnal’ın sıradışı hikayesinden esinlenilen yeni filmi, sarsıcı öyküsü, başarılı oyunculukları, görselliği ve müzikleri ile yine çok konuşulacak.

Box Office Türkiye verilerine göre, Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini üstlendiği; Vizontele” filmi 3.308.108, G.O.R.A filmi 4.001.711, Sınavfilmi 1.161.226, Yahşi Batıfilmi ise 2.323.061 seyirci tarafından izlendi. Ömer Faruk Sorak’ın 2011 tarihinde sinemaseverlerle buluşan son filmi Aşk Tesadüfleri Sever2.418.090 seyirci tarafından izlenirken, yönetmenin 5 filminin toplam sinema izleyicisi 13.212.196’ya ulaştı.

Filli Boya sponsorluğunda 8 Saniye27 Şubat 2015 tarihinde sinemalarda!

8 Saniye Hakkında

Berlin’de doğup büyümüş olan Esra İnal’ın sıradışı hikayesinden esinlenilerek hayata geçirilen 8 Saniye”, çocukluk korkularından kurtulma, affetme ve hayatla barışma üzerine sarsıcı bir öyküyü beyazperdeye taşıyor. Senaryosu Esra İnal ve Nuran Evren Şit tarafından kaleme alınan film; erkek-egemen bir dünyada, yaptığı hatalara ve maruz kaldığı baskılara rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve hep özgürlüğünün peşinden giden Esra’nın hikayesini anlatıyor. Kendi gerçeğini ararken rüyalarından destek alan genç bir kadının değişimini anlatırken, bu kısa hayatta cesaretin, korkusuz olmak değil, korkulara rağmen harekete geçmek olduğunun da altını çizen 8 Saniye aynı zamanda; hayattan korkmadan, yeri geldiğinde de korkulara rağmen doya doya ve özgürce yaşamak üzerine ilham verici bir yaşam öyküsü…

Hayatının başrolünde oynayan Esra İnal’a filmde Fırat Çelik, Fahri Yardım, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Sema Poyraz, Devrim Yakut, Şiir Eloğlu, İlknur Boyraz, Demet Gül, Leonie Benesch, Ralph Herforth, Constantin von Jascheroff ve Grit Boettcher’in yer aldığı zengin bir Türk – Alman oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Filmde ayrıca, dünyaca ünlü bestseller Dört Anlaşma” (The Four Agreements) kitabının yazarı Don Miguel Ruiz kendisini canlandırırken, Yılmaz Erdoğan da derviş rolüyle filme konuk oluyor.

Böcek Film, BKM, GalataFilm ve Barefoot Films’in ortak yapımı 8 Saniyenin görüntü yönetmenliğini Emmanuel Kadosh üstleniyor. Müziklerini Meksikalı prodüktör Gustavo Farias’ın bestelediği filmin çekimleri İstanbul, Berlin, Mardin, Tuz Gölü ve Meksika’da gerçekleştirildi. Türk – Alman ortak yapımı 8 Saniye; Türkiye’de Warner Bros dağıtımında 27 Şubat’ta vizyona girecek.

8saniye.com

Etiketler: » » » » »
Share
2255 Kez Görüntülendi.