logo

Acil 365 İle Tüm Aile Sağlığı Günde 1 TL’ye Güvence Altında

mh_genel_sigorta_tayfun_gulgec

Genel Sağlık A.Ş. Genel Müdürü Tayfun Gülgeç

Genel Sağlık A.Ş ve Ankara Sigorta’nın iki yılı aşan araştırmaları sonucunda hazırlanan, Türk sigorta ve sağlık sektörüne yeni bir bakış açısıyla yön veren, uygulamalarıyla da bir ilke imza atan Genel Sağlık Hizmet Paketi; Acil 365, “Acil Müdahale Hayat Kurtarır” sloganıyla basına ve kamuoyuna tanıtıldı. 26 Ekim 2015 tarihinde Shangri – La Bosphorus Hotel’de gerçekleşen lansmana sağlık ve sigorta sektörünün önde gelen kuruluşlarının yanı sıra ünlü Doktor Aytuğ Kolankaya, Oyuncu Cem Kılıç ve Pelin Orhuner, Türk Kalp Vakfı Yetkilileri,  İstanbul Eczacılar Odası yöneticileri de katıldı.

Yılda 3500 Kişi Ev Kazalarında Hayatını Kaydediyor

İki yılı aşan fizibilite sonucunda hayata geçilen Genel Sağlık Hizmet Paketi Acil 365 tanıtım lansmanında araştırma verileri de paylaşıldı. Yılda 14 bin bebeğin ve 23 bin çocuğun hayatını kaybettiği ülkemizde 3.500 kişinin ev kazalarından, 2 bin kişinin iş kazalarından, 4 bin kişinin de trafik kazalarında hayatını kaybettiği açıklandı. Ölümlerin %40’nın kalp ve damar hastalıklarından kaynaklandığı belirtildi.

Türk Kalp Vakfına Bağış

İlk yardımın önemine dikkat çekilen gecede, kalp krizi, trafik kazası, ev kazaları ve ateşli hastalıklar gibi acil sağlık durumlarında hızlı müdahalenin hayat kurtarmada son derece önemli olduğu vurgulandı. Ülkemizde acillerde yaşanan yoğunluktan kaynaklanan sorunların önüne geçmek ve acil müdahale hizmetinin tam donanımla, en hızlı şekilde sunulabilmesi için bu projenin hayata geçirildiğinin altı çizildi.

Lansman’da ayrıca oyuncu Cem Kılıç tarafından bağış olarak takdim edilen, kalp krizi geçirmiş ve kalp krizi riski taşıyanlar için hayatı öneme sahip olan Acil 365 paketleri Türk Kalp Vakfı’ndan lansmana katılan Başkan Yardımcısı Kenan Güven, Hayriye Midillioğlu’na takdim edildi.

Günde 1 TL’ye Tüm Aile Güvence Altında!

Tanıtımda açılış konuşmasını yapan ve 60 yıllık sigortacı bir aileye mensup olan Genel Sağlık A.Ş. Genel Müdürü Tayfun Gülgeç “İnsan sağlığı her şeyden önce gelir ve sağlık söz konusu olunca detaylar teferruat olur.  Günde 1 TL’ ye satışa sunulan Acil 365 hizmeti ile aynı evde yaşayan tüm aile bireyleri acil sağlık durumlarında hangi hastaneye gidelim, bütçemiz yeter mi sorularını düşünmeyecek.  Acil 365 ile acil servislerde yığılmayı ve bu servislerde yaşanan sorunları en aza indirgemeyi hedefliyoruz.  İlk kez bir sağlık hizmeti ürüne dönüştürüldü, paketlendi ve eczanelerden, marketlerden alınabilecek hale getirildi. Bu sağlık hizmet paketi, 7/24 doktorlu ambulans ile ilk müdahaleyi doktorun yapmasına olanak tanıyor. Hastaneye gidilen durumlarda çıkan masraf için aynı ev içindeki ayrı ayrı her bir aile üyesine beş bin TL’ye kadar ödeme yapılıyor. Üzeri durumlarda ise %30 indirim sağlıyor” dedi.

mh_genel_sigorta_02

Sağlık Hizmetlerini Ürüne Dönüştüren Hizmet

“Acil müdahale hayat kurtarıyor ve acil müdahale tedaviden önce geliyor mottosundan hareketle, acil durumlarda vaka ayrımı yapmadan yararlanılan Acil 365 hizmeti, kronik hastalıklar, psikiyatri ve diş hizmetlerini, anlaşmalı özel hastanelerde %30’a varan indirimleri  de kapsıyor. Mali ve Hukuk müşavirliği, yurtdışı tedavi konularında da danışma hizmeti sunan Acil 365 hizmeti, sağlık alanında ilk kez birçok hizmetin bir pakette toplanıp ürün haline geldiği bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Lansmanda herhangi bir ürünü alır gibi Acil 365 paketini de kişilerin eczaneden, markete, bakkaldan manava birçok noktadan rahatça uzun prosedürlere gerek kalmadan satın alınabileceği anlatıldı.

Ayrıca tanıtımda acil sağlık durumlarında hangi hastaneye gidilecek, nasıl gidilecek ve acilde çıkan masraflar nasıl karşılanacak gibi düşüncelerinde ortadan kalkacağı, önceliğin insan hayatı ve en hızlı şekilde sağlık müdahalesi olduğu belirtildi.

Sunuculuğunu oyuncu Pelin Orhuner’in yaptığı tanıtımda ünlü doktor Aytuğ Kolankaya da konuşmalar arasında yer aldı. Hizmet paketinden çok etkilendiğini belirten Kolankaya,  Acil 365’in içeriğinin zenginliği kadar gerçekten acil durumlarda insanların sağlık kurumlarına ulaşmasında ki tereddüttün, dolayısıyla oluşabilecek zararların ortadan kalkmasını ve acil müdahalenin önemi konusunda toplumda ciddi bir farkındalığın oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Tanıtım programı ses sanatçısı Akın İshakoğlu ile caz sanatçısı Berna Erözbey’in müzik ve eğlence dolu saatler yaşatması ile devam etti.

Etiketler: » » » » »
Share
9025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?