logo

Akbank Düşünce Kulübü 10 Yaşında

Akbank Düşünce Kulübü üyeleri, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen proje yarışmasında, bankaların hangi ekosistemlere nasıl dâhil olabileceğini ele alarak yeni işbirlikleri ve servis modelleri önerdiler. Akbank Düşünce Kulübü üyelerinin çalışmaları, 4 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen finalde farklı sektörlerden uzmanlar, gazeteciler ve Akbank yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucu, bu yılın birincisi seçilen Koç Üniversitesi’nden Doğan Can Yeğiner, Harvard Yaz Okulu ödülünü kazandı. Yine Koç Üniversitesi’nden Özlem Tetik ikinci olurken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Beril Manav üçüncü olarak Akbank hediye çeklerinin sahibi oldular. Akbank Düşünce Kulübü 10. yılında bu yılın kazananıyla birlikte toplam 31 üyesini Harvard Yaz Okulu’nda eğitime göndermiş olacak.

Sabancı Center’da gerçekleştirilen ödül törenine Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Oğuz Babüroğlu, farklı iş birimlerinden Akbank yöneticileri ve kulübe önceki senelerde dâhil olmuş pek çok üye ödül töreninde yer aldı.

Akbank İnsan Kaynakları ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, tüm projelerin birbirinden iyi olduğunu, dereceye giren öğrencileri belirlemekte çok zorlandıklarını ve her bir projenin çok ufuk açıcı ve ilham verici olduğunu vurgulayarak öğrencilere ve jüriye katılımları için teşekkür etti.

Akbank Düşünce Kulübü’nün önemine değinen ve süreç boyunca öğrencilere danışmanlık yapan Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Oğuz Babüroğlu, Akbank Düşünce Kulübü’nün içindeki “düşünce” vurgusuna dikkat çekti.

Bu Yılın Jüri Üyeleri

Burcu Civelek Yüce: Akbank

Kayhan Yavaş: Akbank

Murat Göllü: Akbank

Çiğdem İltemir Carino: Akbank

Ali Elaidi: Akbank

Kerem Özdemir: Fortune Türkiye

Selin Kiper: McKinsey

Burcu Kayimtu: TBWA\İstanbul

Etiketler: » » »
Share
2853 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?