logo

Akbank Müşterilerine Kolay Adres İle Hızlı ve Kolay Para Transferi Yapabilme İmkanı

Kolay Adres uygulaması ile müşteriler cep telefonu, e-posta, TCKN/VKN/Pasaport numarası bilgilerini Akbank’taki hesabına ait bir IBAN ile eşleştirebiliyor. Bu eşleştirme sonrasında, uzun IBAN numarasının girilmesi ya da paylaşılması yerine eşleştirme yapılan bilgi kullanarak dijital kanallar üzerinden kolaylıkla para transferi yapılabilecek. Ayrıca FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi ile yurtiçinde bireysel müşteriler tarafından 1000 TL’ye kadar para transferleri de 7/24 gerçekleştirilebilecek.

Kolay Adres uygulaması müşteriye hem kolaylık hem de zaman kazandırıyor. Bu kolaylıktan 8 Ocak 2021 tarihi itibariyle bireysel ve tüzel tüm müşteriler faydalanabilecek. Böylece müşteriler eşleştirdikleri Kolay Adresleri ile hesaplarına para transferi alabilecekler veya başka Kolay Adreslere para gönderimi yapabilecekler.

Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal “Müşterilerimiz Akbank dijital kanallarından, güvenli bir şekilde ve saniyeler içerisinde Kolay Adres tanımlamalarını yapabiliyor. 8 Ocak 2021 tarihi itibariyle Kolay Adres ile para transferi işlemlerini 7/24, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilecekler. Bu yenilikçi uygulama ile artık para transferleri için uzun IBAN numarasını paylaşma, kopyalamaya çalışma gibi zorluklar ortadan kalkıyor. Ödeme ekosisteminde başlayacak bu yeni dijital dönemde bizler de müşterilerimize tüm bu kolaylıkları Akbank dijital kanallarından sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
22183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?