logo

Akıllı Mobil Pazarlama Platformu Abone Alışkanlıklarını Takip Ediyor

mh_defne_telekomunikasyon_oguz_haliloglu

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu

Defne Telekomünikasyon’un yeni sunduğu Akıllı Mobil Pazarlama Platformu, abonelerin yaptıkları işlemlere ait verileri şebekedeki tüm noktalardan gerçek zamanlı toplayarak davranışsal ve işlemsel olarak analiz ediyor. Bu sayede doğru aboneyle en uygun hizmet teklifini otomatik eşleştirip doğru yerde ve doğru zamanda kişiselleştirilmiş iletişim kanalları (SMS, USSD, IVR) üzerinden iletebiliyor. Akıllı Mobil Pazarlama Platformu sayesinde mobil operatörler abonelerinin verilerini hem gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor, hem de abonelerine en uygun paketleri ileterek müşterilerinin deneyimini daha etkin bir şekilde yönetmiş oluyorlar.

Abone Kullanımları Anlık Takip Ediliyor

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu “Akıllı Mobil Pazarlama Platformu, tahmine dayalı analitik fonksiyonu ile belli segmentlerdeki mobil abonelere yönelik yeni ve inovatif servis paketleri ve kampanyaları da öneriyor. Bu şu anlama geliyor. Mobil operatör abonelerinin telefonla konuşma, SMS gönderme veya mobil veri kullanma, kredi yükleme, vs. durumu anlık olarak belirlenerek, bu davranışlara göre kişiye özel paketler önerilebiliyor. Ayrıca Akıllı Mobil Pazarlama Platformu katma değerli diğer servis kulanımına göre yeni abone segmentleri oluşturup karşılaştırarak daha önce belli bir servisi hiç kullanmamış ama tahminen kullanmayı tercih edecek abonelere bu servisleri cazip koşullarda sunabiliyor. Bu sayede mobil operatörler hem müşteri memnuniyetini, hem de abone başına düşen gelirlerini artırabiliyorlar. Aboneler de kendi kullanım miktarlarına göre düzenlenen paketlerle mobil iletişim bütçelerini daha iyi kontrol altında tutabilecekler” dedi.

Doğru Aboneye Doğru Zamanda Doğru Paket!

Uygulamayla doğru aboneye, doğru zamanda, doğru servis paketinin sunulabileceğini ifade eden Haliloğlu “Bu sayede abone, kendi ihtiyacına uygun, ya da ilgisini çekebilecek mobil servis paketinin bilgisini alabilecek ve anında o bilgilendirme üzerinden kendisine önerilen paketi seçebilecek” dedi.

www.defne.com.tr

Etiketler: » »
Share
893 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?