logo

AliExpress, Ödeme Hizmetleri Çözüm Ortağı Olarak iyzico’yu Seçti

AliExpress, ödeme hizmetleri çözüm ortağı olarak iyzico’yu seçti. Bu işbirliği ile iyzico, yerel uzmanlığını ve yenilikçi teknolojisini kullanarak AliExpress müşterilerine kaliteli bir alışveriş ve ödeme deneyimi sunacak.

AliExpress – iyzico İşbirliği

AliExpress-iyzico işbirliği, kullanıcılarına kur farkı hesabı olmaksızın, yerel para birimiyle alışveriş yapma rahatlığı sunması, dolayısıyla ödeme kabul oranlarının artması anlamına geliyor. Ancak daha da önemlisi, iyzico teknolojisinin AliExpress platformuna entegrasyonu sayesinde ilk aşamada Visa, Mastercard ve American Express kartlarının yanısıra Türkiye’nin yerel kart markası Troy’la da AliExpress üzerince ödeme yapılabilecek. İlerleyen aşamalarda Türkiye’deki müşterilere taksit özelliğinin açılması ile alışveriş deneyimi önemli ölçüde zenginleşecek.

AliExpress Kıdemli Operasyon Müdürü Gary Topp “AliExpress olarak, global alıcı ve satıcıları mümkün olan en kolay şekilde buluşturan bir platform yaratmaya odaklanmış durumdayız. Ödeme, bu sürecin kritik bir parçası ve güvenli ve sorunsuz bir ödeme deneyimi de platformun sunduğu genel müşteri deneyimi için kritik bir öneme sahip. Temel felsefemizin bir parçası olarak, Türkiye’deki kullanıcılarımıza kaliteli hizmet sunmak için yerel ortaklarla iş birliği yapmayı amaçlıyoruz ve iyzico’nun da bu amacımızı karşılamamız için gereken doğru ekibe, yerel birikime ve teknolojiye sahip olduğuna şüphemiz yok” dedi.

Bu işbirliğinin 23 Kasım 2018 tarihinde başlayacak “Black Friday” öncesi olması, AliExpress kullanıcıları için özellikle iyi bir zamanlamaya denk geliyor. Türkiye e-ticaret pazarı son yıllarda önemli bir değişimden geçerek hızlı bir büyüme kaydetti. Buna rağmen, e-ticaret platformlarının perakende pazar payı, Almanya (%73) ve ABD (%61) ile kıyaslandığında %14’le ortalamanın hala altında kalıyor. Öte yandan, 21,5 milyon online tüketicinin e-ticaret pazarında 10 milyar dolar ciro getirdiği Türkiye, bu güçlü harcama oranıyla global şirketler için büyük bir potansiyel pazar olma niteliği taşıyor. iyzico CEO’su ve Kurucu Ortağı Barbaros Özbuğutu, Türkiye online perakende pazarının kaydettiği büyüme ışığında AliExpress ve iyzico işbirliğinin önemine değinerek “AliExpress, büyümesini Türkiye e-ticaret pazarının potansiyeline uygun şekilde destekleyecek bir ödeme çözümü istedi. iyzico olarak, ödeme çözümlerinin hem kültürel hem de yerel unsurlar taşıdığını çok iyi biliyoruz.

Tüm karmaşıklığı ve detaylarıyla Türkiye ekosistemini anlıyor olmamız, AliExpress müşterilerinin benzersiz uzmanlığımız sayesinde kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşayacakları anlamına geliyor. Dijital onboarding, kolay entegrasyon ve yapay zeka destekli sahtecilik korumasına dayalı teknolojimiz, satıcıların ödemelerle ilgili sorunları bir kenara bırakarak müşteri tabanlarını genişletmeye odaklanmalarına izin veriyor. Sadece geçen yıl 25 milyon alışverişin gerçekleşmesini sağladık ve Türk e-ticaret pazarının % 10’undan fazlasına ödeme sağladık. Satıcılarımızın tamamlanan ödeme oranlarını yüzde 25’e kadar artırdık ve kabul oranlarını % 91’e kadar yükselttik. AliExpress’e Türk e-ticaret pazarının büyümesi için de bir kilometre taşı olan iyzico’nun kolay ve müşteri odaklı ödeme hizmetlerini sunabilmekten gurur duyuyoruz” dedi.

www.iyzico.com

www.aliexpress.com

Etiketler: » » »
Share
2039 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?