logo

ANFAŞ-Antalya Fuarcılık A.Ş. Ziyaretçi Çalışmalarına Başladı

mh_anfas

Antalya’da düzenlenmekte olan 18-21 Ocak 2017 tarihlerindeki Hotel Equipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerindeki Food Product Fuarları yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladı. 6 Aralık 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenen basın toplantısında ANFAŞ – Antalya Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Murat Özer, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, TÜSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, EGD Başkanı Celal Toprak ve POYD Yönetim Kurulu Başkanı Edip Nazım Açar konuşmacı olarak katıldılar.

Gıda & İçecek ve Ağırlama-Konaklama sektörlerimizin uluslararası ölçekte hak ettiği yere ulaşabilmesi ve yeni fırsatlara yelken açabilmesinin ilgili kurumların ortak amaçlarla bir araya gelmesiyle mümkün olacağına inanan ANFAŞ, dünyanın çeşitli ülkelerinden ilgili profesyonelleri sektördeki gelişmelerin sergileneceği fuarlarında buluşturuyor.

ANFAŞ Genel Müdürü Özer “Amacımız fuarlara ziyaretçi kalitesini artırmak. Böylece fuarın ekonomiye sağladığı katma değer de artacak” dedi. Özer, Antalya’ya yurt dışından 255 şehirden 61 havayolu şirketinin direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek, fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya’dan 35-40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini artırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye’nin 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar avro katma değer sağlarken, Almanya’nın 371 fuarla 23,5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.

ANFAŞ Antalya Expo Center Büyüdü ve Yenilendi!

ANFAŞ-Antalya Fuarcılık A.Ş. bugünkü ekonomik şartlara rağmen 30.000.000 TL’ye yaklaşan yatırımını tamamladı.

Yenilenen fuar alanı ile 40.000 m2kapalı ve 20.000 m2 açık sergi alanı ve 15 adet kongre, konferans ve seminer salonları ile sektöre ve ülkeye hizmet etmeye devam ediyor.

ANFAŞ – Yurt Dışı ve Yurt İçi Ziyaretçi ve Tanıtım Çalışmalarına Şimdiden Başladı

Yeni İşbirlikleri ve Daha Fazla Ziyaretçi & Hedef Ülkelerden Alım Heyetler

Tanıtımlar Hızla Devam Ediyor!

Bu yıl özellikle Afrika, Ortadoğu, Arap Yarımadası, Türki Cumhuriyetleri, Rusya ve İran’ın öne çıkacağı Hotel Ekipmanları ve Gıda fuarlarında bu bölgeler gelecek olan ziyaretçiler ile fuar katılımcısı bir araya gelecek.

Bu Yılki Yenilikler Arasında

DEİK: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu & ANFAŞ işbirliği ile her iki fuar içinde İran’dan 100’er kişilik alım heyeti organizasyonuna başlandı.

BAKA: Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı & ANFAŞ işbirliği ile her iki fuar içinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Arap Yarımadası bölgesinden 200’er kişilik alım heyetleri için çalışmalar şimdiden başlatıldı.

TÜROFED: Türkiye Otelciler Federasyonu ve AKTOB: Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile yapılan ziyaretçi tanıtım çalışmalarıyla her bir fuar için 81 ilde tanıtım çalışması yapılması ve 500’er kişilik A+ ve A-sınıfı alıcıların fuara getirilmesi için protokol imzalandı.

MÜSİAD: Müstakil İş Adamları Derneği & ANFAŞ işbirliğiyle Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere 28 ülkenin yurtdışı temsilcilikleriyle ziyaretçi tanıtım çalışmalar başlatıldı: Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Kazakistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan, ABD, Avustralya, Avusturya, Brüksel, Danimarka, Almanya, Hollanda, Gürcistan, Katar, K.K.T.C., Irak, Hollanda, İngiltere, Japonya, Macaristan, Makedonya, Nijerya, Fransa, Çin, Romanya, Singapur ve Ukrayna.

BAİB: Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin katkıları ve Ekonomi Bakanlığı destekli alım heyetini kapsayan ülkeler:

Hotel Ekipmanları Fuarı: Almanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Tunus, Mısır, İtalya, Balkan Ülkeleri, İran, Irak, Türki Cumhuriyetleri, K.K.T.C., Afrika, ADB, Polonya, Pakistan, İngiltere, Fransa, Yunanistan

Gıda Fuarı: Fransa, Almanya, Rusya, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, İran, Irak, İngiltere, Hollanda, ABD, İtalya, Libya, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır, Brezilya, Malezya, Azerbaycan, Çin, Japonya, Kazakistan, Kosova, K.K.T.C., Tunus, Fas, Nijerya

TESK: Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı ve Antalya Esnaf ve Sanat Odaları Birliği Başkanı ile tanıtım ve yurt içi ziyaretçi çalışmaları ve alım heyetlerinin fuara getirilmesi için çalışmalara başlandı

TUSİD: Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği ve GİMAT: Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği ile

hem katılımcı, hem ziyaretçi tanıtım ve davet çalışmalarına başlandı.

Toplantıda konuşan TÜROFED: Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ayık “Bir zamanlar sadece tezgah üretirken şu anda her türlü otel ekipmanı üretir hale geldik. Bu büyük avantajlarımızdan” dedi. Başkan Ayık, 2016’nın turizm sektörü için zor geçtiğini belirterek 2017’den umutlu olduklarını söyledi. Türkiye’nin tekrardan turizm sektöründe en önemli noktalara geleceğini vurguladı. ANFAŞ’ın sektörün en önemli fuarlarından birini organize ettiğini dile getiren Ayık, şirketin, son yıllarda yapılan yatırımlarla en önemli fuar merkezlerinden birisine sahip olduğunu söyledi. Ayık, Antalya’nın her yıl 10-11 milyon misafiri ağırladığını, turistlere her fiyat kategorisinden alternatif sunduğunu anlatarak, bu şehirde daha iyi fuarların yapılması temennisinde bulundu. Kendilerinin de federasyon olarak tüm bileşenleri ile fuara katkı sağlayacaklarını aktaran Ayık, fuarcılığın devlet politikası olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayık ANFAŞ’la beraber yürümeye devam ediyoruz” dedi.

TUSİD: Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, Hotel Equipment Fuarını her yıl olduğu gibi bu yıl da desteklediklerini belirterek turistik işletmecilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu fuarın yurt içi ve yurt dışında yeni açılan turistik işletmelerden her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Dernek olarak hedeflerinin “Yurt dışındaki müşterilerini yurt içindeki fuarlarda ağırlamak” olduğunu dile getiren Gürkaynak, bu sayede bazı tanıtım ve pazarlama maliyetlerinin azaldığını vurguladı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Edip Nazım Araç, sektörün içinde bulunan bütün otel yöneticilerini fuara davet edeceklerini belirterek “Elimizdeki teknolojik ilerlemeleri görmek gerekiyor. Şu ana kadar eksik yaptığımız görevleri yerine getirmek ve fuarlara katılmak istiyoruz” dedi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak, sektörün markalı bir gıda fuarının olmasını çok istediğini belirterek “Fuar katılımcıları, ‘Biz bu yılki gelişmeleri burada göreceğiz’ diyerek önceden biletini almalı. Gıda alanında marka bir fuara ihtiyacımız var” dedi.

www.anfas.com.tr

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?