logo

Aras Kargo Uygulamalı Kargo Okulları Açtı

mh_aras_akademi

Aras Kargo, çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimine verdiği önemi bir kez daha göstererek işe yeni başlayacak çalışanlarını eğitmek için İlk Adım Okulları’nı hayata geçirdi.  Bundan 5 yıl önce kurduğu Aras Akademi ile sektörde fark yaratan Aras Kargo, okulları da akademi bünyesinde açtı. İstanbul’da Kozyatağı ve Harbiye’de bulunan okulların 25-26 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen resmi açılış törenine Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, Aras  Kargo Genel Müdürü Salim Güneş, Aras Kargo İnsan Kaynaklarından Sorumlu  Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Poyraz başta olmak üzere şirket yöneticileri ve çalışanlar katıldılar. Simülasyon şubelerinin de bulunduğu okullarda oryantasyon süreçlerinin etkinliğini arttırmak ve bu sayede çalışan verimliliğinin ve müşteri memnuniyetinin daha üst noktalara çıkartılması hedefleniyor.

Aras: “Hayalim gerçek oldu, kargocular hakettikleri eğitimi alabilecek”

Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras “2001 yılında ilk kez işe şubede çalışarak başladığımda her şeyi el yordamıyla yapmak durumundaydık. O günlerde çok üzülmüştüm. Kargo sektörünün de bir eğitim anlayışını benimsemesi üzerine bir hayalim vardı. Bugün İlk Adım Okullarıyla benim de hayalim gerçekleşiyor. Osmanlı zamanında hatta daha da eskilerde bu işi yapabilmek için en az 4 lisan gerekiyormuş. En kalifiye insanlar bu sektörde çalışıyormuş. Biz bunu tekrar hatırlayıp, hem bu sektörü, hem işimizi yine yukarılara taşımak istiyoruz” dedi. Bundan 5 yıl önce Aras Akademi’yi kurarak sektörde ilk kez eğitim platformu oluşturduklarını hatırlatan Aras “100 bine yakın insanın çalıştığı sektörümüze eğitimde de öncülük ediyoruz. Şimdi bir ilke daha imza atıp, sektörün yeni çalışanlara özel ilk mesleki eğitim okulunu hayata geçirdik. Simülasyon şubelerinde uygulamalı eğitimlerin de yapıldığı İlkadım Okulları’nda işe yeni başlayan çalışanlarımıza hem kurum kültürümüzü benimseteceğiz, hem de problem çözme tekniklerinden işyeri etiklerine kadar geniş bir yelpazede eğitim sunacağız” dedi.

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda eğitim süreci nasıl işliyor?

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda verilen bir haftalık oryantasyon eğitimi kapsamında işe yeni başlayan Aras Kargo çalışanları öncelikle şirketi tanıyor, profesyonel iş yaşamı konusunda bilinçleniyor, Aras Kargo hizmetlerinin detaylarını ve müşteri ihtiyacına yönelik satış yapma tekniklerini öğreniyorlar. Her bir okulda haftada ortalama 20-25 kişi eğitim görüyor. Oryantasyon süresince çalışanlara teknik bilgilerin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği konularında da eğitimler veriliyor.

Aras İlk Adım Okulları’nda oryantasyon eğitimi gören çalışanlar, şubelerde çalışmaya başlamadan önce, genel müdürlük bölüm yöneticilerinin, kurye ve temsilcilerinin kendilerinden beklentilerini paylaştıkları ve ayrıca Aras Kargo’nun alanında uzman ve tecrübeli kurye, temsilci ve yönetcilerinin de yeni başlayanlara deneyimlerinin aktardıkları “Deneyim Paylaşımı” videolarıyla tam bir kargo profesyoneli olarak oryantasyon programını tamamlamış oluyorlar.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayıp şubelerdeki görevlerine başlayan Aras Kargo çalışanları, işbaşında da izlenmeye devam ediliyor. Bu şekilde oryantasyon sonrasındaki 45 günlük sürede, program sırasında verilen eğitimlerin çalışanlar için işlerini yaparken ne kadar faydalı olduğu gözlemleniyor.

İlki İstanbul’da açılan okullar, diğer illere de yayılacak

Resmi açılışı gerçekleştirilen İlk Adım okulları, aslen Mart ayında faaliyete geçti ve Mart ayından bu yana 600’den fazla kurye ve temsilci mezun etti. Okulların yakın zamanda Ankara, İzmir, Adana gibi büyükşehirlerde de açılması planlanıyor.

www.araskargo.com.tr

Etiketler: » »
Share
2546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?