logo

Arçelik A.Ş. ve Google Arasında Android TV Kullanım İşbirliği

mh_arcelik_android_tv

Arçelik A.Ş. ve Google, yeni bir işbirliğini daha hayata geçiriyor. Buna göre Arçelik A.Ş., Beko, Arçelik ve Grundig markaları için tasarlayacağı yeni nesil akıllı televizyonlarda Google’ın TV’ler için tasarladığı işletim sistemi Android TV’yi kullanacak.

Arçelik A.Ş.’nin üretim ve satışını yapacağı Android işletim sistemli yeni nesil akıllı televizyonlar önümüzdeki dönemde tüketicilerle buluşacak. Arçelik A.Ş. daha önce Google’ın Android İşletim Sistemi’ni tablet bilgisayarlarda kullanmaya başlamıştı. Akıllı televizyonlarda ise YouTube ile bir işbirliğine girmişti.

Android TV ile kullanıcılar Google Play Store’dan farklı Google uygulamalarını Arçelik, Beko, Grundig markalı akıllı televizyonlardan deneyimleme imkanına kavuşmuş olacak. Google Arama, YouTube gibi pek çok uygulamaya Android işletim sistemine sahip olacak yeni nesil akıllı televizyonları üzerinden kolayca ulaşacak olan kullanıcılar; fotoğraf, oyun, arama, uygulama ve daha birçok özellikten oluşan yeni bir dünyanın kapılarını da aralamış olacak.

Dünya çapında 1 milyardan fazla cihazda Android işletim sistemi aktif olarak kullanılıyor.

Etiketler: » » »
Share
1140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?