logo

Armut’un İlk Yurtdışı Durağı Amerika

Armut.com Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim

Armut, geliştirmiş olduğu teknolojisini ve bu alandaki bilgi birikimini yurtdışında farklı pazarlara taşıyor. Bu hedefi kapsamında ilk durağı ABD olan Armut, burada HomeRun markasıyla faaliyetlerine başladı.

Amerika pazarını alanında uzman uluslararası ekibiyle Türkiye’den yöneteceklerine değinen Armut.com Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim “Kendi sektörümüzde trafik açısından dünyadaki ilk beş oyuncudan biriyiz. İlk yurtdışı durağımızın yerleşmiş ve rekabetçi bir pazar olan ABD olması bizim için çok heyecan verici. Ülkemiz teknolojik olanaklar ve beyin gücü açısından yurtdışı pazarlarını buradan yönetmemize olanak verecek kadar iyi durumda. Türkiye’deki hızlı büyümemize yeni pazarları da ekleyerek 2018’de gelirimizin %20’sinin yabancı pazarlardan gelmesini bekliyoruz. Markamızı belirlerken uzun bir test sürecinden geçtik. Hem ev çağrışımı hem de İngilizce’de etkileyici başarı anlamından yerleşmiş bir tabir olduğu için HomeRun kelimesi daha başarılı oldu. Sloganımız “Make every project a home run!”. İnternet sitemiz www.aHomeRun.com’dan şu anda ev temizliği, boya badana, tesisatçı, fotoğrafçı ve kişisel eğitmen hizmetlerine ulaşılabiliyor. Hizmet çeşitliliği giderek artıyor. Bundan sonraki amacımız Türkiye’de yakaladığımız müşteri memnuniyeti ve büyüme ivmesini yurtdışında da sürdürebilmek” dedi.

Aylık 10 milyonu aşan sayfa gösterimi, 100.000 hizmet vereni ve 75 kişilik ekibiyle Armut, her ay 130.000’in üzerinde hizmet talebine cevap veriyor. Evle ilgili hizmetler başta olmak üzere 2000’i aşkın kategoride %98 müşteri memnuniyeti ile çalışmalarını sürdüren Armut, hizmet kalitesini ve teknolojisini dünya çapında da sürdürmeyi hedefliyor.

Etiketler: » »
Share
701 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?