logo

AssisTT, Konya Selçuk Üniversite ile Protokol İmzaladı

AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran

Türk Telekom’un müşteri deneyimi şirketi AssisTT, Konya Selçuk Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran arasında imzalanan protokolle AssisTT Çağrı Merkezi Okulu’nda 12 hafta sürecek derslere katılma imkanı ile birlikte öğrencilere staj, yarı zamanlı çalışma, teknik gezi, mezuniyet sonrası da işe alım fırsatı sunulacak.

“Katma değerli bir işe imza atıyoruz”

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen protokol imza töreninde kısa bir konuşma yapan AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran, çağrı merkezindeki uzmanlıklarını özel sektör- üniversite iş birliği ile büyütmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurdukları Çağrı Merkezi Okulu’nda bugüne kadar yüzlerce öğrenciye eğitim verdiklerini aktaran Saran “Üniversitelerimizle işbirliği yaparak, sektörel deneyimimizi gençlerimize aktarmak ve sektörün yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmak bizim için çok önemli. Selçuk Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği kapsamında sektörde bir ilk olan Çağrı Merkezi Okulu’nun tüm müfredatını gençlere aktaracak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Okulumuzda vereceğimiz teorik eğitimin yanında gençlerimize staj, yarı zamanlı çalışma olanakları sunacağız ve mezuniyet sonrası işe alım süreçlerine öncelik vereceğiz. Bu tür özel sektör – üniversite iş birliklerimizin sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi ve çoğalmasını diliyoruz” dedi.

“Selçuk Üniversitesi bu önemli işbirliği ile sahaya indi”

Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy “AssisTT ile olan bu işbirliğinin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz. Çağrı Merkezi sektörü büyüyen ve gelişen bir sektör. Bu alanda öğrencilerimiz için de çok önemli kariyer fırsatları olduğunu düşünüyoruz. 46. kuruluş yılını kutlayan Üniversitemizin akademik birikimiyle, özel sektörün saha deneyimini birleştiren bu işbirliğiyle Üniversitemiz sahaya inmiş olacak. Öğrencilerimizin yetkinliklerine büyük katkısı olacak bu işbirliğinin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler: » » »
Share
579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?