logo

AssisTT’in Adıyaman’daki Yeni Çağrı Merkezi 550 Kişiye İstihdam Sağladı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım

Türk Telekom iştiraki olan AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlar kapsamında AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkarttı. AssisTT’in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, lokasyonda incelemelerde bulunarak merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. AssisTT’in Adıyaman’daki istihdama katkısını değerlendiren Akdağ, çalışanlarla da bir araya geldi.

AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım: “İstihdama ve kalkınmaya destek oluyoruz”

AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Sağlık Bakanı Akdağ’ın ziyareti vesilesiyle yaptığı değerlendirmede Türk Telekom’dan aldıkları güçle Türkiye’nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı yaparak istihdam yaratmaya devam ettiklerini kaydederek “Türk Telekom iştiraki olarak Anadolu’da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Çünkü Anadolu’da yarattığımız istihdam; bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere ve kadınlara iş imkânı yaratıyor. AssisTT olarak Adıyaman’da ilk yatırımımızı 2012 yılında gerçekleştirerek yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete giren yeni çağrı merkezimizle, yaklaşık 550 kişiye daha ek istihdam sağladık. Böylece AssisTT’in Adıyaman’da yaratığı istihdamı yaklaşık 800’e çıkarmış bulunuyoruz. Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği bu merkezimiz, Adıyaman’ın ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor. AssisTT olarak Türk Telekom’dan aldığımız güçle, ülkemize yatırım yapmaktan ve özellikle gençlere iş imkânı yaratarak istihdama katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Çalışanların yüzde 60’ı kadın

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT’in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu Çağrı Merkezi, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor.

Etiketler: » »
Share
880 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?