logo

ASUS Fonepad 7’yi Tanıttı

mh_asus_fonoped7

ASUS, 3G ve çift SIM’li telefon işlevlerine sahip yeni 7 inç phablet’i ASUS Fonepad 7’yi (FE171CG) tanıttı. Yeni ASUS Fonepad 7, önceki FE170CG modelinden daha ince ve daha hafif bir tasarıma sahip olmanın yanı sıra, tek elle kullanıma da son derece uygun.

Cihaz, 8MP ve otomatik odaklama özellikli bir arka panel kamerası ile donatılmış bulunuyor. f/2.4 diyagram açıklığına sahip lense sahip olan kamera, mavi camlı optik filtresi sayesinde olağanüstü performans gösteriyor. ASUS PixelMaster Düşük Işık modu özelliğine sahip ilk ASUS phablet’i olan ürün, düşük ışık koşulları altında keskin ve canlı fotoğraf çekmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

178 derece görüntüleme açısına sahip, şık görünümlü IPS ekranı sayesinde gelişmiş renk netliği, parlaklık ve aslına uygun renk üretimi avantajlarına sahip olan yeni cihaz, günlük ve eğlence amaçlı kullanımlar için mükemmel görüntüler sunabiliyor.

İnce ve hafif tasarım

Yeni cihaz, önceki FE170CG modeline kıyasla daha ince ve daha hafif olması için tamamen yeniden tasarlandı. Yalnızca 7,9 mm kalınlığa ve 280 gram ağırlığa sahip olan yeni cihaz, önceki modelden 2,8 mm daha ince ve 10 gram daha hafif. 9,24 mm’lik ince çerçeve cihazın genel ağırlığını azaltırken, ürünün ince ve hafif tasarımı tek elde kullanımı da kolaylaştırıyor. İnce çerçeve aynı zamanda ekran-gövde oranının da en yüksek seviyede olmasını sağlıyor. Cihaz bu sayede büyük ekran deneyimini kompakt ve mobil bir gövdede sunabiliyor.

Siyah, beyaz, altın ve kırmızı renk seçenekleriyle birlikte sunulan cihazın modelleri, sahip oldukları özgün doku ile tutuş kolaylığı ve şık görünüm avantajlarını sağlıyor. İletken olmayan vakum maden kaplama (NCVM) teknolojisine sahip metalik bant ile çerçevelenen ekran, ürünün şıklığına şıklık katıyor.

8MP PixelMaster kamera

Yeni cihaz, yaşamın unutulmaz anlarını olağanüstü ayrıntılarla belgelemek için otomatik odaklama ve 8MP özelliklerine sahip arka panel kamerasını kullanıyor. Kameranın f/2.4 diyafram açıklığına sahip büyük lensi, farklı ışık koşulları altında kameranın performansını artırıyor. Yeni cihaz aynı zamanda ışık saçılımını ve parlamayı azaltarak özgün renklerle bezeli, çarpıcı fotoğrafların çekilebilmesini sağlayan mavi camlı optik filtreye sahip ilk ASUS phablet’i olma özelliğini de taşıyor.

Cihazın ASUS için ilk olan bir diğer özelliği de, şirketin ASUS’a özgü PixelMaster kamera teknolojisi olan Düşük Işık moduna sahip ilk phablet’i olması. PixelMaster teknolojisi özellikle düşük aydınlatılmış ortamlarda kamera performansını artırıyor. Kamera, birbirine bitişik pikselleri birleştirerek ışık hassasiyetini %400’e varan oranda artırabiliyor. Bu da flaş kullanmadan parlak ve net fotoğraf ve videoların çekilebilmesini sağlıyor. Fonepad, 8MP arka panel kamerasının yanı sıra, kullanıcıların aileleri ve dostlarıyla görüntülü konuşma yapabilmelerini sağlayan 2MP’lik bir ön panel kamerasına da sahip.

ASUS TruVivid teknolojili IPS ekran

Cihaz deneyimini zenginleştiren unsurlardan biri de 7 inç boyutundaki IPS ekran. Şık görünümlü IPS ekran renklerin orijinal hallerine sadık olarak üretilmesini sağlarken doygunluğu da artırarak görüntü kalitesini benzersiz seviyelere çıkarıyor. 178 derece görüntüleme açısı sunan ekran, birden fazla kullanıcının içerikleri kolaylıkla izleyebileceği şekilde tasarlanmış bulunuyor. Tam aydınlatmalı bir ekran teknolojisi olan ASUS TruVivid, phablet’in kalınlığını ve ağırlığını azalttığı gibi, geleneksel dokunmatik ekranlara kıyasla daha yüksek optik şeffaflık sunuyor. Fonepad 7’nin IPS ekranı bu sayede daha parlak ve daha canlı renklerle bezeli fotoğraf, uygulama ve görüntüleri kullanıcılarına sunabiliyor.

Çift SIM rahatlığı

Tam kapsamlı bir 7 inç phablet olan cihaz, dahili çift SIM ve çift-beklemeli 3G telefon işlevlerini bir arada sunuyor. Çift SIM kart girişi, cihazı mükemmel bir iş ve seyahat arkadaşı haline getirirken, kullanıcıların diledikleri an, diledikleri yerden, diledikleri kişiyle bağlantı kurabilmeleri için çift telefon hattı kolaylığını sağlıyor.

Cihaz, Türkiye’de Mart ayında satışa çıkacak.


Etiketler: » » » » »
Share
2412 Kez Görüntülendi.