logo

ASUS Yeni Dizüstü Bilgisayarı ZenBook UX305’i Tanıttı

mh_asus_ux305

ASUS’un şık ve güçlü dizüstü bilgisayarı ZenBook UX305, raflardaki yerini aldı! Yalnızca 12,3 mm kalınlığındaki ZenBook UX305,  en ince 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. Yalnızca 1,2 kg ağırlığındaki cihaz, 3200 x 1800 çözünürlüğünde çarpıcı ve net görüntüler sunan IPS parlama önleyici ekrana sahip. Yeni Intel Core M işlemcisi sayesinde sorunsuz çoklu görev imkânı tanıyan, 256GB’ye varan ultra hızlı SSD diskine sahip cihaz, titiz kullanıcıların favorisi olacak. Ürünün 10 saate varan pil örü kullanıcılara gün boyu süren rahatlık sağlıyor.

Pürüzsüz kama şeklini andıran bir tasarıma sahip olan, siyah renkli cihaz, katı alüminyum ile işlenip baklava biçiminde kesilmiş hatlarıyla bugünkü görünümünü kazandı.

Japon Tasarım Tanıtım Enstitüsü (JDP) tarafından 2014 İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen cihaz, sıra dışı ve geleceğe yönelik tasarımlarıyla sektörün uzman isimlerinden oluşan jüriden tam not alan ürünlerin listelendiği İyi Tasarım En İyi 100 listesindeki yerini de aldı.

Cihaz son olarak, tasarım kalitesi, inovasyon seviyesi, işlevsellik ve ergonomi gibi nice farklı kriteri mükemmelleştiren ürünler için dünya çapında prestij kaynağı olan 2015 iF Tasarım Ödülü’nü de kazandı.

Süper ince şıklık

Cihaz, 12,3 mm kalınlığındaki şasisi ve konilenmiş kama şekli tasarımıyla klasik ZenBook DNA’sını yansıtan sade ve rafine bir şekle sahip.

Tam boyutlu ergonomik klavye her türlü aydınlatma koşulu altında rahatlıkla veri girişi yapılabilmesi için geliştirilmiş bir dizilimle donatıldı. Ürünün tepkiselliği yüksek dokunmatik faresi Windows 8.1’in sezgisel kontrolü için kullanılan Akıllı Jestleri destekliyor.

Performansı lüks ile birleştiren köklü Zenbook deneyimini devam ettiren ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar siyah renk seçeneğiyle sunuluyor.

Tüm gün süren pil ömrü ve tam bağlantı ayrıcalığıyla güçlü üretkenlik

Cihaz gücünü, olağanüstü güç verimi sağlayan ve her türlü görev için akıcı performans sunan yepyeni Intel Core M işlemciden alıyor. 4GB RAM (8GB Opsiyonel) ve 256GB SSD cihazın etkileyici performansının sırrını oluşturuyor. Geleneksel sabit disk sürücüye kıyasla altı kat daha hızlı olan SATA 6Gbit/s SSD, zorlu ofis işlerinin kolaylıkla halledilebilmesini sağlıyor. Uygulamalar göz açıp kapayıncaya kadar açılırken önyükleme süresi de önemli ölçüde azalıyor.

Gelişmiş ASUS termal yönetim tasarımı soğutma fanlarına olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Cihaz bu nedenle hızlı olduğu kadar tamamen gürültüsüz çalışıyor ve her an serin kalabiliyor. ASUS IceCool teknolojisi avuç içinin konduğu bölümün, tüm anlarda beden sıcaklığının altında kalmasını sağlıyor ve bu sayede kullanıcı konforu en yüksek seviyeye çıkıyor.

Lityum-polimer pil ve güç verimi bileşenlerinin kullanımı sayesinde cihaz 10 saate kadar pil ömrü sunabiliyor ve sürekli hareket halindeki profesyonellerin en verimli yol arkadaşı oluyor.

Cihaz, ince tasarımına rağmen, içerisinde tam kapsamlı bağlantı çözümlerini barındırıyor. Üç adet SuperSpeed USB 3.0 girişi, USB 2.0’a kıyasla 10 kata kadar daha hızlı veri aktarımı sağlıyor. USB girişlerinden biri mobil cihazların hızlı şarj olmaları için geliştirilen ASUS Charger+ teknolojisini destekliyor. USB’den Ethernet’e adaptör, DisplayPort’tan VGA’ya adaptörü ile birlikte ürünün yanında gelerek cihazın harici bir monitöre bağlanabilmesini sağlıyor.

Çarpıcı ayrıntılar sunan QHD+ ekran

Cihazın 13,3 inç boyutundaki IPS çoklu dokunmatik ekranı, 3200 x 1800 pikselli QHD+ çözünürlüğü ve geniş izleme açısıyla göze çarpıyor. Standart bir HD ekrandan beş kat daha fazla çözünürlük sunan ekran yaşam kadar canlı ve net görüntüler ve videolar için 275ppi piksel yoğunluğuyla donatılmış bulunuyor. 300cd/m2 parlaklık, 770:1 kontrast oranı ve ergonomik yansıma önleyici katman sayesinde en derin siyah tonlar sağlanırken geniş bir renk gamı da (%72 NTSC) sağlanmış oluyor.

Olağanüstü temas, olağanüstü ses

Temas, cihazda çok önemli bir yer tutuyor. Ultra hassasiyete sahip dokunmatik ekran, Akıllı Jest destekli çoklu dokunmatik fare ve titizlikle tasarlanmış arka aydınlatmalı tam boyut ergonomik klavye ile UX305, Windows 8.1’in üstün temas deneyimini sunmak için tasarlandı.

Olağanüstü ses kalitesi ZenBook ailesinin geleneksel bir özelliği ve UX305 de bu gelenekten nasibini alıyor. ICEpower, Bang & Olufsen teknolojili ASUS SonicMaster, bir dizüstü bilgisayarda daha önce rastlanmamış derin bas tonları ve kristal berraklığında vokaller sağlıyor. Kullanımı kolay AudioWizard yazılımı farklı ses kaynakları için uygun hale getirilmiş beş adet ön ayarı kullanıcılara sunuyor.

Cihaz, UX305 1.199 Amerikan Doları’ndan başlayan fiyatlarla satışta.

www.asus.com.tr

Etiketler: » » » »
Share
2156 Kez Görüntülendi.