logo

Biletix’den Çocuklara Kültür-Sanat Sevgisini Aşılayacak Platform

mh_biletix_kemal_erdine

Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine

Biletix, kültür ve sanat bilincine sahip yeni nesillerin gelişimini desteklemek amacıyla tamamen çocuklara özel bir platform olan “Minimaster”ı geliştirdi.

Biletix’in çocuklara özel platformu Minimaster’ın tanıtımında konuşan Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine, bu platformun çocukların kültürel ve sanatsal gelişiminde etkili bir rol oynayacağına dikkat çekti. Erdine Kamuoyu ile çok kısa süre önce paylaşılmış olan Ipsos’un 2014 yılı Türkiye’yi Anlama Kılavuzu çalışmasına göre; bugün ülkemizin %96’sı hiçbir zaman opera veya baleye gitmiyor. %80’i tiyatroya, %73’ü ise hiçbir zaman konsere gitmiyor. Nüfusumuzun %78’i resim yapmazken, %84’ü de hiçbir müzik aleti çalmıyor ya da çalamıyor. Bugün kültür ve sanatın toplumların yaşam seviyelerini yükselttiği yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle, 77 milyon gibi kalabalık ve genç bir nüfusu olan ülkemiz için bu tablo acı verici. 15 yıl önce geliştirdiğimiz teknoloji ile Türkiye’nin eğlenceye giriş noktası olarak çıktığımız yolda ilerlerken, Biletix olarak bu tabloyu tersine çevirmek gibi bir misyon edindik. Kendiliğinden doğan bu misyonumuz çerçevesinde, sadece eğlenceye değil, toplumun kültür ve sanata da erişimini kolaylaştırmak için yeni ürünler, yeni kategoriler geliştirdik. Bu çalışmamız iyi niyetli bir adım olsa da, genel tablonun değişmesinde yeterli olmadığına inanıyoruz. Bu noktada ise kültür ve sanat sevgisini çekirdekten aşılamaya destek olmak yönünde yepyeni bir karar verdik ve hızla bu kararımızı uygulamaya koyduk. Bu misyonumuzu bir üst boyuta taşıyacak olan son çalışmamız minimaster ile sadece ve sadece çocuklara sesleniyor, onların seslerini diğer çocuklar ile paylaşmalarına aracılık ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; çocuklar bizler kadar birbirlerinden de etkileniyor. Yeni platformumuz www.biletix.com/minimaster ile kültür-sanat sevgisinin de paylaşarak büyüyeceğine, sosyal mecralara her geçen gün ilgisi artan çocuklarımızın kültür-sanatla kuracakları kuvvetli bağda bu platformun önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz. Biletix olarak bu sevginin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

www.biletix.com/minimaster adresi üzerinden 2 yaşından 13 yaşına kadar tüm çocuklara seslenen platform; farklı alt başlıklarla çocukların yaratıcılıklarını sergilemelerine imkan tanıyor.

Peki minimaster dünyasında çocukları neler bekliyor?

Etkinlik

Biletix bünyesindeki “Aile Eğlencesi”  ve “Eğitim” kategorilerindeki çocuklara uygun etkinlikleri tek çatı altında topluyor. Açıldığı gün itibarıyla; Türkiye çapında 56 çocuk etkinliğine erişim sağlayan “Mini Etkinlik”; yarıyıl tatili için de farklı alternatifler sunuyor.

Blog

Kültür-sanat etkinliklerine katılan çocukların gözlem, deneyim ve hikâyelerini kendi kalemlerinden paylaştıkları “Mini Blog”da çocuklar, dilerlerse bu etkinlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak, yaşadıkları keyifli dakikaları Minimaster üzerinde ölümsüzleştirebiliyorlar.

Galeri

Çocukların hayal dünyasının gelişiminde büyük önem taşıyan resim de Minimaster Dünyası’nın ‘olmazsa olmaz’larından biri. Dileyen tüm çocuklar yaptıkları resimleri minimaster@biletix.com adresine yollayarak eserlerini “Mini Galeri”de sergileyebiliyor.

TV

Kısa bir süre içinde yayında olacak “Mini TV” sayesinde çocuklar, kendilerine yönelik etkinliklere ilişkin bilgileri, kısa filmlerle ve kendi yaşıtlarının deneyimlerini izleyebilecek ve etkinlikler hakkında kısa bilgi sahibi olabilecekler.

Etiketler: » »
Share
3080 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?