logo

BiP’e 6 Kişiye Kadar Görüntülü Görüşme Özelliği Eklendi

BiP, yeni özelliğiyle 6 kişiye kadar aynı anda yüksek görüntü ve ses kalitesinde görüşme olanağı sunuyor. Konuşma gruplarının en büyük problemlerinden biri olan aynı anda görüntülü ve sesli konuşmaya imkân veren yeni özellikle birlikte, grup üyeleri sevinçlerini, coşkularını bulundukları yerden anında ister görüntülü isterse sesli olarak paylaşabilecek.

Çoklu ekran görüşme yeniliğiyle Kurban Bayramı’nda bir araya gelemeyen uzaktaki aileler de BiP’te buluşarak görüntülü ve sesli olarak aynı anda bayramlaşabilecek. Büyük aileler ya da kalabalık arkadaş gruplarının çoklu ekran görüşmeleriyle en uzak mesafede yaşayanlar bile her zaman birbirine yakın olacak.

15 milyon kullanıcısıyla büyüyor

Dünyada 192 ülkede kullanılan ve 15 milyon kullanıcıya ulaşan Türkiye’nin en yenilikçi anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme uygulaması BiP, yurtiçi ve yurtdışında ücretsiz konuşturuyor. Turkcell kullanıcıları istedikleri takdirde BiP üzerinden kendi tarifelerindeki dakikalarıyla arama yapabiliyor, hatta GSM numaralarına gelen çağrıları BiP üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden yanıtlayabiliyor. Ayrıca BiP ile uçakta bile Wi-Fi üzerinden çağrıları yanıtlamak mümkün. Uygulamaya eklenen yenilikler sayesinde BİP artık bir cüzdan görevi de görüyor. Yenilikçi iletişim platformu BİP üzerinden artık kredi kartıyla alışveriş yapma olanağı da bulunuyor.

BiP’te Çoklu Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılıyor?

– Çoklu görüntülü görüşme için ilk yapılması gereken uygulama marketlerinden (Appstore / googleplay) BiP’in en güncel sürümünü yüklemek.

– BiP uygulamasının yeni sürümünü açtıktan sonra, mevcuttaki gruplarından ya da yeni grup kurarak grup sohbetinin içine girmek gerekiyor.

– Sohbet penceresinin içerisinde sağ üstte bulunan çoklu kamera ikonuna basılarak grup görüşmesi başlatılabiliyor.

– Kullanıcılar eğer grup içerisinde aktif bir grup görüşmesi var ise yine grup sohbet “ekranında katıl” diyerek görüşmeye katılabiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
1058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?