logo

Blippar CEO’su Ambarish Mitra Türkiye Bilişim Vakfı’nın Konuğu Oldu

mh_blippar_turkiye_bilisim_vakfi

Blippar’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra

Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunan pek çok proje ve çalışmaya imza atan Türkiye Bilişim Vafkı, dünyayı değiştirecek şirketler listesinde 19. sırada yer alan Blippar’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra’yı ağırladı.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, görsel keşif ve derin öğrenim gibi yeni teknolojiler üzerine odaklanan Ambarish Mitra, bu yöntemlerin iletişim ve pazarlama yöntemlerini ne yönde değiştirdiğinden söz ederken, görsel keşif ve artırılmış gerçekliğin köklü bir değişim sürecini başlattığını belirtti.

Son araştırmalara göre 2020 yılında tahmini 100 Milyar Dolara ulaşacak olan artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik pazarına ilgi hızla artıyor. Blippar, Google, Facebook, Samsung gibi şirketlerin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yaptığı yatırımlar hızla ve katlanarak artmakta.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gördüğümüz dünyaya ek bilgiler, referanslar ve multimedya sağlayabiliyor. Eğitimden perakendeye birçok sektör sınırlarını aşıyor, zincirlerini kırıyor ve bütünleşmiş, duyulara hitap eden hikâyeler yaratıp kullanıcısını içine çekiyor.

Etiketler: » »
Share
1026 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?