logo

Bulutistan ve TransferChain Arasında Siber Saldırılara Karşı İşbirliği

Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk

Dünyada güvenlik açıkları nedeniyle giderek artan siber saldırılar, şirketlerin itibarına zarar verip varlığının devamlılığı için önemli bir risk oluştururken, ciddi bir maliyet yükü yaratıyor. Küresel araştırmalara göre, dünyada 6 trilyon doları aşan siber suçların yarattığı zararın 2025’te 10 trilyon doları bulması bekleniyor. Yapay zekâ, blok zinciri, biyometri, hiper bağlantılı sistemler ve sanal gerçeklik gibi çığır açan teknolojiler açısından siber güvenlik konusu, ticari faaliyetlerin ayrılmaz bir parçası haline dönüşüyor. Siber güvenlik ve veri korumanın artan önemi, yeni yönetim modelleri ve işbirliklerinin gelişimini hızlandırıyor.

Güvenlik açığına geçit vermeyecek

Çok sayıda sektörün lokomotifi konumundaki müşterileriyle portföyünü günden güne genişletirken unicorn olma vizyonuna adım adım yaklaşan Bulutistan, bu yönde geliştirdiği yeni işbirliği ile bulut ortamını siber saldırılara karşı daha da güvenli hale getirmek için büyük bir adım attı. Veri gizliliği ve güvenliği alanının öncü markalarından TransferChain ile gücünü birleştirerek verilerini gizli ve güvenli bir şekilde Türkiye’de depolamak isteyen şirketlere KVKK uyumlu bulut hizmeti sunacak. Böylece güvenlik açığına geçit vermek istemeyen her sektörden her büyüklükteki şirket, yasalara uygun bir şekilde veri gizliliği ve güvenliği hizmeti alabilecek.

“İtibar kayıpları ve oluşabilecek maliyet yüklerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz”

Teknoloji, perakende, finans, eğitim ve enerji başta olmak üzere çok sayıda sektöre sundukları yenilikçi hizmetlerle tüm verilerin bulutta güvenle işlenmesini, saklanmasını sağladıklarını belirten Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk “TransferChain ile gücümüzü birleştirerek güvenlik açıklarını ortadan kaldırıp şirketleri daha da güvenli bir havuzda buluşturacağız. Her türlü büyüklükteki şirketin olası siber saldırılar nedeniyle yaşayabileceği itibar kayıplarının ve bununla beraber oluşacak maliyetlerin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Şirketlerin siber güvenlik ve veri depolama konusunda ihtiyaç duyduğu tüm destekleri aynı anda tek adresten sağlayacağız” dedi.

“Her şirkete blokzincir teknolojisi deneyimi yaşatacağız”

TransferChain Co-Founder Mert Başer “Dağıtık bulut mimarimiz sayesinde verilerin gizli ve güvenli depolanmasını ve transferini sağlarken, Bulutistan işbirliğimiz sayesinde şirketlere hizmetlerimizi KVKK uyumlu bir şekilde sunuyoruz. Blokzincir tabanlı olmamız sayesinde de her şirketin bu teknolojiyi deneyimlemesini olanaklı kılıyoruz. Oluşturduğumuz güç birliği ile Bulutistan’ın gelecek dönemlerdeki global faaliyetlerinde de bir arada olmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
390 Kez Görüntülendi.