logo

Çelebi Havacılık Holding’in CEO’luğuna Onno Boots Getirildi

mh_celebi_onno_boots

Onno Boots

Çelebi Havacılık Holding önümüzdeki 3 – 5 yıl içinde alanında önemli bir global güç olma yolundaki hedefini gerçekleştirmek amacıyla Türkiye dışında genişlemesini sürdürüyor. 2 kıtada 5 ülkedeki 36 havalimanında kargo, antrepo, yer ve yolcu hizmetleri sunan Çelebi Havacılık Holding, dünyada büyüme hedefi paralelinde organizasyon yapısını geliştirmek için stratejik adımlar atıyor. Çelebi Havacılık Holding bir süre önce küresel hedefleri doğrultusunda önemli bir karara imza atarak CEO’luk (İcra Kurulu Başkanlığı) makamı oluşturmuştu. Alınan karar sonrasında Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu Üyesi Canan Çelebioğlu, CEO görevini üstlenmişti. Onno Boots’un atanması üzerine Canan Çelebioğlu, 1 Ekim itibarıyla Çelebi Havacılık Holding CEO’luğunu devretti.

 Boots 2 kıta, 5 ülke ve 36 havalimanındaki tüm faaliyetlerden sorumlu olacak  

Çelebi Havacılık Holding, Türkiye’deki 31 havalimanının yanısıra Macaristan – Budapeşte, Avusturya – Viyana, Hindistan – Delhi ve Mumbai’de yer ve yolcu hizmetleri veriyor. İki kıtada faaliyetlerini sürdüren Çelebi Havacılık Holding, ayrıca İstanbul’un yanısıra Almanya – Frankfurt ve Hindistan – Delhi’de kargo ve antrepo hizmetleri faaliyetleri yürütüyor. Çelebi Havacılık Holding’in yeni CEO’su Onno Boots, Holding’in tüm küresel faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Çelebi Havacılık Holding Başkanı Can Çelebioğlu “Çelebi Havacılık Holding, organizasyonel yapısını daha da güçlendirmek üzere önemli bir karar aldı ve bölgesel yönetim ekiplerini güçlendirdi. Geçen yıl Çelebi Havacılık Holding CEO makamını oluşturduk ve Canan Çelebioğlu geçiş dönemi CEO’luk görevini üstlendi. Boots, Grup CEO’luğuna atanmasıyla birlikte görevi Canan Çelebioğlu’ndan devralacak. Boots’un atanması Çelebi’nin küresel büyüme stratejisinin kritik bir aşamasında yapıldı ve biz, Boots’un bilgisi ve tecrübesiyle Çelebi’nin global olarak büyümesini hızlandıracağımızdan ve kendisini sektörde küresel bir lider olarak konuşlandıracağımızdan eminiz” dedi.

Hollandalı Onno Boots, Nakliye ve Havayolu sektöründe çokuluslu şirketlerde çeşitli üst düzey görevler alarak başladığı kariyerinde, daha sonra TNT Express’e katıldı. TNT’deki 25 yıla yakın kariyerinde Boots, 10 yıllık bir dönem boyunca Şirket’in Global Büyük Müşteriler Bölümü’nü tasarladı, kurdu ve yönetti. Boots’un görevde bulunduğu sürede iş hacmi 1 milyar Euro’yu aştı. Onno Boots, daha sonra Grubun Güneydoğu Asya ve Hindistan faaliyetlerini yönetmek üzere Asya’ya, şirketin Bölge Merkezi’ne atandı. Bu süre boyunca Boots, TNT’nin bölgedeki önemli 5 yıllık büyüme girişimini başlattı, başarıyla yönetti. Boots pazardaki payını iki katına çıkarmayı başardığı şirketin, bölgedeki varlığını ve kapsama alanını da önemli ölçüde genişletti. Son olarak, 2,5 yıl önce kendi işini başarılı bir şekilde kuran Boots, özel sermaye şirketlerinden lojistik sektöründeki çokuluslu şirketlere uzanan bir yelpazede çeşitli işlerle ilgilendi. Boots, 1 Ekim 2014 itibarıyla Çelebi Havacılık Holding CEO makamını devraldı.

Etiketler: » »
Share
3180 Kez Görüntülendi.