logo

Check-in Kiosklar Sayesinde Havalimanında Bekleme Süresi Kısalıyor

Emse, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in “check-in kiosk” üreticisi oldu. Emse, Mayıs 2016 ile Mayıs 2017 arasında yürüttüğü titiz çalışma ve başarılı testler sonucunda bu üretimi üstlendi. 

18 havalimanında kullanılıyor

Check-in kioskların üretimini ve tüm alanlara teslimini 2.5 ay içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Emse Genel Müdürü İsrafil Bozkurt, ”Check-in kiosklarımız Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havaalanı başta olmak üzere Türkiye’nin değişik illerindeki 18 havalimanında yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Bu tecrübemizi de sıramatik sisteminde olduğu gibi ihracat tarafına taşımak istiyoruz“ dedi. Yolcuların artık check-in kontuarına gitmesine gerek kalmadan işlemi kendi başına yapabildiğini vurgulayan Bozkurt “Check-in kiosklarımızla yolcular sıra beklemeden, hızlı bir şekilde biniş kartını bastırabiliyor” dedi.

Havalimanında bekleme süresi kısalıyor

İsrafil Bozkurt, check-in kiosklar sayesinde bagaj teslimi olmayan yolcular için sıra bekleme derdini ortadan kaldırdıklarını belirterek “Bagaj teslimi olan yolcular ise check-in işlemi sıra beklemiyorlar ve sadece bagaj teslimi için sıraya giriyorlar. Check-in kiosklarımız yolcuların havalimanlarındaki bekleme sürelerini kısaltırken, kontuara gitmeden biniş kartı bastırma imkanı da sağlıyor. Bu sayede yolcular koltuk seçimlerini kendileri yapabiliyorlar” dedi.

Yolcuya daha etkili ve verimli servis

Check-in kioskların farklı dil ve pasaport okuma seçeneklerini destekleyerek yolculara daha etkili ve verimli servis sağladığını vurgulayan Bozkurt “Check-in kiosklarımız işletmeler için personel maliyetinden tasarruf sağlıyor. Servis kalitesini artırarak, işletmeye değer katıyor” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
3954 Kez Görüntülendi.