logo

Citroën C4 Cactus ”TECHNOBEST 2014” Ödülünü Kazandı

mh_citroen_c4_cactus

Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasında yer alan Autobest’in “2014 TECHNOBEST” kategorisindeki ödül  bu yıl dizayn ve fonksiyonelliği bir arada sunan Airbump teknolojisi ile Citroën C4 Cactus’ün oldu. İlk defa Citroën tarafından geliştirilen ve isim hakkı alınan içi hava dolu kapsüllerden oluşan Airbump; hem otomobile estetik bir görünüm katarken hem de şehir içi kullanımlarda oluşabilecek ufak darbelerden de aracı koruyor.

Avrupa’nın 15 farklı ülkesinden tanınmış otomotiv editörlerinin yer aldığı jüri üyeleri tarafından yapılan oylamada Citroën’nin daha fazla tasarım ve daha fazla konforu kullanışlı teknolojiler ile bir araya getirerek akılcı bütçelerde otomobil severlere sunmayı hedefleyen C4 Cactus modeli seçildi. AutoBest puanlandırmasında fiyat, tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, tasarım, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı ve yedek parça tedariki gibi farklı kriterler yer alıyor.

Uluslararası AutoBest jürisi, Avrupa’da yer alan ve gelişmekte olan önemli pazarları temsil ediyor. Ayrıca AutoBest jürisi yeni yatırımlar, bölge halkı için otomotiv sektöründe iş fırsatları, ekolojik girişimler için harcama fonları, Avrupa’nın farklı bölgelerinin gelişimi için destek gibi önemli kriterleri de değerlendiriyor.

Etiketler: » » »
Share
2910 Kez Görüntülendi.