logo

Cosa Akıllı Kombi Kiti İle Yüzde 30’a Varan Yakıt Tasarrufu

mh_cosa_gorsel

Tasarımı ve üretimi Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri tarafından tamamı Türkiye’de yapılan yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti, evde olup olmadığınızı akıllı telefonunuz aracılığıyla anlıyor ve evinizin sıcaklık ayarlarını otomatik olarak yapabiliyor. Türkiye’nin ilk enerji temalı teknokenti olan İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde bir yılı aşkın bir ar-ge süreci sonucu geliştirilen Cosa, akıllı algoritmaları ile sizi ve evinizi tanıyıp daha fazla tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Akıllı telefonlara yüklenen uygulama üzerinden yönetilen cihaz, programlama seçeneği ile haftalık rutininizi kolayca planlamanızı sağlıyor. Dilerseniz ev, uyku ve dışarıda modlarını Cosa istasyon üzerinde yer alan tek tuşu kullanarak manuel olarak da gerçekleştirebiliyorsunuz.

Türkiye’nin %72’si kombiyi yanlış kullanıyor

Türkiye ısınmak için doğalgaza bağımlı bir ülke. Doğalgazın üçte biri binalarda ısınma amaçlı tüketiliyor. Fakat Türkiye’de kombi sahiplerinin yüzde 72’den fazlası hatalı kombi kullanımından ötürü fazla doğalgaz tüketiyor ve yüksek meblağda faturalar ödüyor. Sonuçta kombi kullanıcıları hem kendi tüketiminin hem de ülke bazındaki tüketimin artmasına neden oluyor. Cosa Akıllı Kombi Kiti kullanıcıları “Kombiyi dışarı çıkarken ya da uyurken kapatmalı mı, kısmalı mı?” derdinden kurtarmakla kalmıyor, doğru kullanımla tasarruf etmesini sağlıyor. Nuvia, Tübitak tarafından desteklenen cihaz ile tüm ekosisteme ve ülke ekonomisine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

Akıllı telefonla evde yokken bile sıcaklık kontrolü

Şık bir tasarıma sahip olan cihaz, akıllı telefonlar ile birlikte kullanıldığı için kontrolün hep ev sakinlerinde olmasına imkân veriyor. Kolay kullanımlı bir uygulama üzerinden yürütülen kit yönetimi sayesinde cihaz, evinizi ve yaşam şeklinizi öğrenip herhangi bir değişiklik yapmaya gerek bırakmadan, evinizin istenilen zaman, istenilen sıcaklıkta olmasını sağlıyor. Cihaz, ev sakinleri uykudayken evin sıcaklığını hissedilmeyecek kadar, dışardayken ise yeniden kolayca ısıtılabileceği kadar düşürüyor.

Böylece cihaz, evi “Ev”, “Uyku” ve “Dışarı” modlarıyla gerektiği zaman gerektiği kadar ısıtıyor ve doğalgaz tüketimini azaltıyor. Üstelik cihaz tüm bunları yaparken dış hava koşullarını da dikkate alıyor.

Ayrıca haftalık rutininiz önceden programlandığında cihaz, buna göre evin istenilen gün, istenilen saat, istenilen sıcaklıkta olmasını sağlıyor. Tatile giderken de cihaz, kombinin kapatılıp peteklerdeki suyun donmayacak şekilde korunmasını da mümkün kılıyor. Cep telefonunuz ya evinizin internet hattında bir sorun varsa modlar arasındaki geçişler Cosa İstasyon üzerindeki tek bir tuşla manuel olarak da yapılabiliyor.

Kablolama yapmadan kolay montaj ve kurulum

Cihaz, kablosuz iletişim ve akıllı kurulum özelliği sayesinde kablo çekmeden kolayca kurulabiliyor. Cihazın internet bağlantısını sağlayacak dekoratif Cosa İstasyon salon ya da oturma odasında pencereden ya da ısı kaynaklarından uzak, sıcaklığı doğru ölçebilecek bir yere yerleştiriliyor. Cihazı sadece prize takmak yeterli oluyor. Kombinizin kontrol edilebilmesi için kombinize Cosa Kombi Ünitesi adında küçük bir cihaz ekleniyor ve artık kombiniz akıllı telefonunuzdan ulaşılabilir oluyor.

Sadece 249 TL’ye yüksek faturalardan kurtulmak mümkün

Kurulum ve montaj desteği için Cosa Destek Ekibi her zaman müşterilerinin yanında. Çok kolay bir kuruluma sahip olmasına karşın dileyenler cihazın tüm Türkiye’de hizmet veren yetkili servisi aracılığıyla montaj ve kurulum desteği alabiliyor. Şık tasarımlı Cosa Akıllı Kombi Kiti’nin satış fiyatı 249 TL. Cihaz, yurtiçi ve yurtdışındaki geleneksel kombi sayaçları göz önüne alındığında, hem akıllı özellikleri hem kolay kullanımı hem de uygun fiyatı sayesinde çok daha cazip.

Etiketler: » »
Share
2455 Kez Görüntülendi.