logo

Criteo, Türkiye’de Ofis Açtı

mh_criteo_ofis

Soldan sağa: Criteo Doğu Avrupa ve MEA Bölgesi Genel Müdürü Dirk Henke, Criteo Ürün Müdürü Jonahtan Wolf, Criteo Türkiye Yönetici Direktörü Erkan Soy

Criteo, Türkiye’de açılan ilk ofisini gerçekleştirdiği Criteo Live etkinliği ve ofis açılış partisi ile kutladı. Yarım gün süren Criteo Live etkinliği perakendecilerin 2016 stratejilerini oluşturduğu şu günlerde kritik öneme sahip pek çok konuyu masaya yatırırken, şirketin önde gelen uzmanlarını Türkiye’deki sektör liderleri ile buluşturdu.

Dört yılı aşkın süredir Türkiye’deki pek çok şirket ile çalışan ve müşteri portföyünde Hepsiburada, Markafoni ve Trendyol gibi önemli markalar barındıran şirket, yerel pazarın, ülkedeki 44 milyondan fazla internet kullanıcısı ile etkileşime girmek isteyen reklam verenler için sunduğu geniş olanakları fırsata çevirecek. Criteo Türkiye ofisinin Yönetici Direktörlüğü’nü ise daha önce Türkiye Müdürü olan ve görevini şirketin Münih ofisinden yürüten Erkan Soy üstlenecek.

Şirketin yerel bir ofis açma kararının arkasında gittikçe yükselen online ve mobil etkileşim talebi yattığını dile getiren Criteo Doğu Avrupa ve MEA Bölgesi Genel Müdürü Dirk Henke “İnternet ve mobil penetrasyondaki olağanüstü büyümeyi göz önünde bulundurarak Criteo’nun dijital performans pazarlama çözümlerinin bilinirliğini artırmak için uzun dönemli bir büyüme stratejisine odaklandık. Criteo olarak yeni ve potansiyel müşterilerimize, etkin dijital stratejiler hayata geçirmeleri için destek olmayı heyecanla bekliyoruz” dedi.

Criteo Türkiye Yönetici Direktörü Erkan Soy “Criteo’nun Türkiye’deki ilk ofisini açmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu, pazardaki yerimizi güçlendirmek ve Türk yayıncılar, reklam verenler ve diğer partnerlerimizle sağlam ilişkiler kurmaya başlamamız için çok önemli bir adım. En ileri teknolojimiz ve çözümlerimiz ile Criteo’nun reklam verenler, yayıncılar ve son tahlilde tüketiciler için pek çok fırsat ve fayda sağlayarak ülkenin hızla büyüyen e-ticaret pazarına pozitif bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Criteo, dijital sektörde faaliyet gösteren satıcılar ve reklam verenler için birden çok cihazda performans reklam çözümleri sunuyor. Criteo’nun kendi kendine öğrenen algoritma motoru, tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını tahmin etmek ve kişilere, satın alma yatkınlıklarına göre kişiselleştirilmiş dinamik display reklamları göstermek için verileri analiz ediyor. Bu sayede Criteo motoru, hangi cihazın kullanıldığı fark etmeksizin, reklam verenlerin mevcut müşterileri ile etkileşime girilmesine ve kullanıcıları müşteriye dönüştürmelerine olanak sağlıyor.

www.criteo.com

Etiketler: » » » » » »
Share
1373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?