logo

ÇYDD, “Sanattan Yaşama Projesi”ni Saim Altuncu’nun Workshop’u İle Başlattı

mh_sergi_cydd

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilen “Sanattan Yaşama” projesinin ilk etkinliği son dönemde Türkiye’nin önde gelen suluboya ustaları arasına adını yazdıran Ressam Saim Altuncu’nun canlı performansı (workshop) ile başladı.

24 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilen canlı performansa sanatseverlerin ilgisi yoğundu. Kalabalık bir izleyici topluluğu, sanatçının suluboya konusunda aktardığı teknik bilgiler eşliğinde eserinin yapım aşamalarının tamamını keyifli bir sunum ile izleme fırsatı yakaladı.

Ressam Saim Altuncu, suluboya ve proje hakkında “Suluboyanın özgür bir yapısı vardır. Dengeyi sağlayan sizsiniz. Suluboya, kararlılık gerektirir. Suluboya süprizlere açık bir teknik. Su ile boyanın dengesini kurmak, malzemeleri çok iyi tanımaktan geçmektedir. Yaptığınız resimde istediğiniz hedefe ulaşmak zaman ve çalışmayı gerektirmektedir. Bu alanda pratik yaptıkça gelişiyorsunuz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin sanat yolu ile proje bünyesinde üstlendikleri misyona destek vermekten bu projede yer almaktan onur duymaktayım” dedi.

Proje kapsamında resim alanında önde gelen 7 usta ile yapılacak canlı performans (workshop) ve 3 farklı sanat alanında seminer etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra eserleri ile projeye çok sayıda sanatçı destek vermektedir. “Sanattan Yaşama” projesi süresince gerçekleştirilecek etkinlikler Mayıs ayında yapılacak seçkin bir resim sergisi ile tamamlanacaktır.

“Sanattan Yaşama” proje yöneticileri Güzin Gürsoy, Günsu Saraçoğlu ve Dilşad Atasoy’un etkinlik ile ilgili verdikleri bilgiye göre Projenin ana hedefi; usta sanatçılarımız tarafından gerçekleştirilecek workshoplarla sanatın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Bu projeye sanatçılar farklı şekillerde destek vermektedirler. Canlı performanslar, seminerler ve eser bağışlarıyla projeye katılım söz konusudur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır“. Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

Etiketler: » » » » »
Share
2753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?