logo

27 Ağustos 2015

Darüşşafaka’da Açık Hava Festivali Başladı

mh_darussafaka_ahf

Bu sene Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri’nde aynı anda birçok etkinliğin yer aldığı eğlenceli bir festival başladı. Darüşşafaka Açık Hava Tiyatrosu NORSE, JOTUN ve KALE GRUBU ’nun katkıları ile yenilendi ve İstanbul’un kültür ve sanat hayatına kazandırıldı. Mesaiden Sonra Açık Hava Festivali’nin İnternet IK sponsorluğunu ise YeniBirİş.Com üstlendi.

Yıldızların altında, şezlongların üstünde ve yüzen botlarda sinema keyfi…

İstanbul açık hava sinemasında yepyeni bir boyut kazandı. Siz de bugüne kadar birçok açık hava sineması daveti almışsınızdır. Şimdiye dek gördüklerinizi duyduklarınızı unutun. Çünkü artık hiçbiri İstanbul’un en büyük havuzunda, yüzen botlar içinde sinema seyretmenin keyfini yaşayacaksınız. 2015 yaz döneminde Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri’nde ister yüzen locaların içinde salına salına, ister şezlongların üstünde yıldızların altında, isterseniz masanızda bir şeyler yiyip içerken koltuklarda açık hava sinemasının keyfini süreceksiniz. Üstelik hemen hepsi yakın vizyon filmleri eşliğinde.

Bu sene Açık Hava Festivalinin sinema etkinlikleri bölümünde yeni dönem Türk sinemasından Limonata, Son Umut, Unutursam Fısılda, Aşk Olsun ve Bir Varmış Bir Yokmuş filmleri seçildi. Woman In Gold, Night Crawler, Barely Lethal ve Big Eyes yıldızlı gecelerin yabancı filmleri olacak. Darüşşafaka Açık Hava Sineması’nda küçükler de unutulmadı. Yeni sezonun çizgi filmleri Ayı Paddington ve 7 Cüceler ile küçükler açık havada sinemanın keyfini sürecekler.

Profesyoneller “MESAİDEN SONRA” Festivalinde sahne alıyor

1200 kişilik Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi yıllar sonra yeniden kapılarını açıyor ve İstanbul’un kültür ve sanat hayatına uzun bir aradan sonra yenilenmiş yüzü ile merhaba demeye hazırlanıyor. 1972 yılında inşa edilen ve son yıllarda unutulmuş, yorgun ve küskün Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi yenilendi ve İstanbul’a geri kazandırıldı. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra; bu yıl Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi kapılarını İstanbul’un Kültür ve Sanat etkinliklerine açıyor.

Kurumsal markaların kendi çalışanlarından oluşan gruplarının birbirinden güzel konserleri ve KomediPark kahkaha çetesinin birbirinden matrak komedi gruplarının skeç, stand-up ve sahne performansları; Eylül ayına imza atacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren bazı markaların çalışanları bir araya gelerek çeşitli müzik grupları kurmuş durumdalar. Çalıştıkları şirketlerde, gün içinde kendi görevlerini yürüten bu insanlar, kalan zamanlarında müzik için çalıştılar. Şimdi onların sahne alma vakti geldi. Hafta içi akşamları, farklı farklı şirketlerin çalışanlarının müzik konserleri bizlerle olacak. Sahneye çıkmaya hazır kurumsal şirketlerin müzik grupları Ağustos ve Eylül aylarında Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi Sahnesi’nde…

Bundan böyle sıcak yaz aylarında İstanbullular evlerine sıkışıp kalmadan, televizyona mahkum olmadan kahkahanın ve müziğin bir arada harmanlandığı “MESAİDEN SONRA” Darüşşafaka Açık Hava Festivali’nde eğlenebilecekler.

Festivalde Sahne alan müzik grupları

K2 (Kale Grubu Çalışanları), Beymen Mızıkacıları (Beymen Çalışanları), TEB Band (TEB Bankası Çalışanları), AlcaBand (Alcatel Çalışanları), Band-It (3M Çalışanları), Alo-Tech (Alo Tech Çalışanları), Broad Band (TTNet Çalışanları), Kısa Devre (Siemens Çalışanları), Prelude (ING Bank Çalışanları), Singalong (Shenker Arkas Çalışanları), Penguin Spirit (Jotun Çalışanları), Fill In The Band (Bentego Çalışanları), Rockacademic Staff (İTÜ Çalışanları), Fair Ground (Tüyap Çalışanları), Stuff Shop ( Nestlé Türkiye Çalışanları), 4.Kat (Asseco Çalışanları) ve GSK Pharmonica (Glakso Smith Kline Çalışanları)

 

Açık hava festivali nasıl olur diye merak eden herkesi NORSE Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesislerine bekliyoruz. İster sinema, ister konser ister kahkaha… Hepsi ve daha fazlası bir arada…

Darüşşafaka Açık Hava Festival Programı

 

1 25.Ağu K2 (Kale) K2 (Kale)
2 26.Ağu Beymen Mızıkacıları (Beymen) TEB Band (TEB Bank)
3 27.Ağu Alcaband (Alcatel) Alcaband (Alcatel)
4 01.Eyl Bandit (3M) Alo tech
5 02.Eyl Broad Band (Ttnet) Broad Band (Ttnet)
6 03.Eyl Kısa devre ( Siemens) Prelude (ING Bank)
7 08.Eyl Singalong (Schenker Arkas) Penguin Spirit (Jotun Boya
8 09.Eyl Rockacademic Staff  (İTÜ) Fill in the Band (Bentego Sigorta)
9 16.Eyl FairGround (TÜYAP) Stuff Shop (Nestle Türkiye)
10 17.Eyl 4. kat (Asseco) GSK Pharmonica (GSK)

 

Yıldızların Altında Şezlongların ve Yüzen Botların Üstünde Sinema Keyfi 
28 Ağustos Cuma Ayı Paddington
31 Ağustos Pazartesi Son Umut
4 Eylül Cuma Aşk Olsun
7 Eylül Pazartesi Unutursam Fısılda
11 Eylül Cuma Woman In Gold
14 Eylül Pazartesi Night Crawler
15 Eylül Salı Bir Varmış Bir Yokmuş
21 Eylül Pazartesi Barely Lethal
22 Eylül Salı Big Eyes

 

Etiketler: »
Share
1991 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?